Większość osób jest zgodna, co do tego, że za sakramenty powinno się płacić „co łaska”. Temat ten poruszał nawet sam papież Franciszek. Jednak jak wszyscy wiemy, rzeczywistość w polskich kościołach jest zupełnie inna i stawki, jakie narzucają duchowni, potrafią rzucić na kolana.

Ogromne stawki!

Dziennikarze portalu Super Express, zdecydowali się na sprawdzenie, ile obecnie trzeba zapłacić za udzielane sakramenty. Oczywiście ceny w różnych miejscach Polski i w zależności od wielkości parafii nieco się wahają.

Jak się okazuje, chrzest to wydatek od 100 do nawet 500 złotych! Zakochani, którzy chcą wziąć ślub kościelny muszą liczyć się z wydatkiem rzędu od 500 do 2000 złotych! Nie da się ukryć, że to dość spore kwoty.

Bliscy zmarłego mogą być mocno zaskoczeni!

Szokujące są także ceny pochówku. Bliscy zmarłej osoby muszą być przygotowani na wydatek od 800 do maksymalnie 5000 złotych! Co ciekawe, osoby niepraktykujące mogą zostać poproszone przez duchownego, o zapłacenie podwójnej stawki. Natomiast zamówienie modlitwy za zmarłego to koszt od 40 do 200 złotych.

A jak ceny kształtują się w Waszych parafiach? Czy są podobne, czy może jednak nie zmieniły się znacząco w ostatnich latach?