Chociaż wszyscy cieszymy się jeszcze latem i wysokimi temperaturami, to w Warszawie pojawiły się już rozmyślania na temat tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się, że w tym roku mogą być one zupełnie inne niż dotychczas.

Święta inne niż zwykle?

Jak przypomina portal Super Express, Boże Narodzenie dopiero za prawie pięć miesięcy. Jednak obecny prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski już mocno pochyla się nad sprawą świątecznych iluminacji, które co roku pojawiają się na Trakcie Królewskim. Wiele wskazuje na to, że w tym roku wystrój będzie bardzo okrojony, a nawet może nie pojawić się w ogóle. Co jest tego powodem?

Prezydent stolicy zabrał głos

- Chcemy symbolicznie pokazać warszawiakom, że energię trzeba oszczędzać – zaznaczył prezydent Warszawy podczas rozmowy dla Radia ZET.

Jak zaznaczył Rafał Trzaskowski, zrezygnowanie ze świątecznej iluminacji nie wpłynie znacząco na poprawienie budżetu miasta, jednak będzie symbolem, który pokaże warszawiakom, że dbanie o środowisko i oszczędzanie prądu jest obecnie niezwykle ważne.

Już po wakacjach mają pojawić się pierwsze decyzje dotyczące oszczędzania i tego jak będzie ono wyglądać przede wszystkim w budynkach miejskich. Co więcej, mają także ruszyć akcje promujące oszczędzanie energii w prywatnych gospodarstwach domowych.