Burmistrz ukraińskiej stolicy Kijowa zaalarmował w sobotę, że oszust podszywa się pod niego i kontaktuje się z innymi urzędnikami.

Wśród tych urzędników znaleźli się trzej europejscy włodarze miast, którzy zostali oszukani, wierząc, że odbywają wideorozmowę z autentycznym Vitalim Klitschko.

Wszystko wskazuje na to, że jest to deepfake”

Dopiero po około 15 minutach rzekomy burmistrz Kijowa zaczął rozprawiać o kwestii ukraińskich uchodźców robiących w balona europejski system zasiłków i nawoływał do ściągnięcia uchodźców z powrotem na Ukrainę w celach militarnych.

Deepfake posługuje się formą sztucznej inteligencji zwanej głębokim uczeniem, w celu tworzenia obrazów sztucznych wydarzeń lub tworzyć animacje istniejących ludzi, na przykład polityków wygłaszających fałszywe przemówienia.

Teraz polskie media donoszą, że ofiarą oszusta wpadł również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który nie miał pojęcia o tym, że rozmawia z oszustem posługującym się sztuczną inteligencją, potrafiącą wykorzystać metodę głębokiego uczenia się.

Polityk nie zorientował się podczas rozmowy z fałszywym merem Kijowa, gdy tamten obiecał wsparcie podczas kampanii wyborczej. Ochoczo przyjął propozycję oszusta.

Następnie zaczął narzekać na obniżenie podatków podczas utrzymywanej na rosnącym poziomie inflacji, są będzie powodem zmniejszenia funduszy w jego mieście - Próbują więc uczynić nasze życie nie do zniesienia. I taka jest polityka rządu narodowego wobec miast. Podam ci jeden przykład: w środku kryzysu ponownie obniżyli podatki. To kompletne szaleństwo! - utyskiwał Trzaskowski do sztucznej inteligencji.

Co o tym sądzicie?

Przypomnij sobie: KURIOZALNA SYTUACJA PODCZAS PEWNEGO ŚLUBU. PAN MŁODY POSTANOWIŁ UCIEC WPROST SPRZED OŁTARZA. PO TYM, CO ZROBIŁA PANNA MŁODA GOŚCIE STANĘLI JAK WRYCI

Portal "Życie News" pisał również: CHWASTY W OGRODZIE NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ? PRACE OGRODOWE Z UŻYCIEM PRODUKTU Z KUCHENNEJ SZAFKI NIE BYŁY PROSTSZE. SODA OCZYSZCZONA TO ISTNE REMEDIUM