Leśnicy informują o nieustannej walce z bardzo niebezpieczną rośliną, która coraz częściej pojawia się w naszym kraju. Mowa tutaj o Barszczu Sosnowskiego, który jest niezwykle groźny zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

Trudna walka leśników z niebezpieczną rośliną

Jak podaje portal o2, na wielu leśnych obszarach w naszym kraju leśnicy nieustannie walczą z Barszczem Sosnowskiego. Niestety w wielu przypadkach walka ta jest nieskuteczna.

- Barszcz Sosnowskiego to obcy rodzimej florze, inwazyjny gatunek, niebezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz ograniczający wzrost innych roślin – zaznaczają leśnicy.

Leśnicy ostrzegają przed konsekwencjami kontaktu z barszczem Sosnowskiego

Niestety, roślina ta rośnie niezwykle szybko i bardzo trudno jest ją wyeliminować. Osoba, która dotknie barszczu Sosnowskiego, a na jej skórze znajdą się olejki eteryczne rośliny, może mieć ogromne problemy. Olejki te są bowiem parzące i mogą wywołać oparzenia II, a nawet III stopnia! Dodatkowo możliwe jest także zapalenie spojówek.

Wiadomo, że barszcz Sosnowskiego pojawił się w naszym kraju już w latach 50. poprzedniego wieku. Wtedy to roślina została przywieziona do naszego kraju w celach badawczych. I niestety rozpowszechniła się, tworząc teraz wiele, niebezpiecznych skupisk na terenie całej Polski. Warto zatem uważać, aby nie narazić się na poważne problemy ze zdrowiem!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA ZASKOCZYŁA POKAZUJĄC STARE ZDJĘCIE MAMY. RZADKO MOŻNA ZOBACZYĆ BYŁĄ PIERWSZĄ DAMĘ W TAKIM NIEZOBOWĄZUJACYM WYDANIU

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ: NAJNOWSZY PROJEKT RZĄDU WYWOŁUJE MIESZANE REAKCJE POLAKÓW. CHODZI O EMERYTURY OBYWATELI. PARTIA RZĄDZĄCA MA ZAMIAR PRZEŚWIETLIĆ KONTA MILIONÓW OSÓB