Ostatnio portal Super Express przeprowadził sondaż, z którego to jasno wynika, kto ma obecnie największe szanse na wygranie wyborów. Jak się okazuje, obecnie liderem jest Zjednoczona Prawica. Nie jest to chyba zaskoczeniem dla nikogo.

Kto wygra najbliższe wybory?

Ankietowani zostali zapytani o to na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę. Jak zatem zagłosowali Polacy? Czy wyniki byłyby jakimkolwiek zaskoczeniem? Przekonajmy się.

Okazuje się, że gdyby zawiązała się Zjednoczona Opozycja, w skład której wchodziłyby takie partie jak PSL, KO, Lewica, Polska 2050 Szymona Hołowni i Porozumienie Jarosława Gowina, to właśnie ta partia otrzymałaby aż 49,79% poparcia! Jednak spośród takich partii jak KO, Lewica, Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Zjednoczona Prawica, to właśnie ostatni klub ma największe szanse na wygranie i zagwarantowane 35,28% głosów.

Czy tak samo Polacy wskażą w nadchodzących wyborach?

- Zjednoczona Prawica przegra, jeśli opozycyjne ugrupowania pójdą razem, ale one nie pójdą razem. A nawet gdyby poszła razem, to frekwencja będzie niższa, bo zniechęci się dużą część z różnych powodów poszczególnych wyborców poszczególnych partii - zaznacza profesor Kazimierz Kik.

Przedstawione powyżej badanie było prowadzone w dniach od 24 do 25 maja tego roku, a wśród ankietowanych znalazło się 1062 Polaków po 18 roku życia. Badanie było prowadzone przez Instytut Badań Pollster.

Jak myślicie, czy ten sondaż faktycznie w pełni przełoży się na najbliższe wybory? Czy do tego czasu w naszej polityce, a także wśród Polaków dużo się jeszcze zmieni? A na kogo Wy oddacie swój głos w wyborach lub na kogo głosowalibyście teraz?