Jak podaje portal "Super Express", choć wybory parlamentarne odbędą się dopiero w 2023 roku, politycy już starają się przyciągnąć do siebie wyborców. Liderzy partii zapowiadają, co może się zmienić po wygranych przez nich wyborach. Donald Tusk zapowiedział podwyżkę dla pracowników sfery budżetowej, a także wyraźne rozdzielenie kościoła od państwa. Lider Lewicy zapowiada z kolei, że chce, aby zeszkół zniknęła religia.

Sondaże polityczne

Z publikowanych do tej pory sondaży wynika, że największe szanse na wygraną ma w najbliższych wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Przewaga obozu władzy nad innymi partiami jest w jednych sondażach większa, w innych mniejsza. Stąd politycy opozycji nie tracą czasu i już starają się do siebie przekonać wyborców.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

Z objazdem po kraju ruszył Donald Tusk. Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że nie tylko podniesie płace pracowników sfery budżetowej, ale także będzie dążył do wyraźnego rozdziału kościoła od państwa. W tej ostatniej kwestii swoje plany ma również reprezentujący Lewicę Włodzimierz Czarzasty.

Jego zdaniem konieczne jest wycofanie ze szkół lekcji religii. Zapowiada również w zmiany w sposobie płacenia podatków przez kler, tak aby nie były one inne niż ma to miejsce w przypadku pozostałych obywateli. Opodatkowaniu miałoby również podlegać udzielanie ślubów, chrztów i odprawianie pogrzebów.

Włodzimierz Czarzasty/YouTube @Janusz Jaskółka
Włodzimierz Czarzasty/YouTube @Janusz Jaskółka
Włodzimierz Czarzasty/YouTube @Janusz Jaskółka

"Chcemy, aby to było transparentne, a nie pod stołem" - powiedział Włodzimierz Czarzasty w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce.

Jak oceniacie plany Lewicy?

To też może cię zainteresować: Tomasz Lis odważył się na mocne wyznanie. Na łamach „Newsweeka” padły zaskakujące słowa. Dziennikarz wyszedł z odważną tezą. Dla wielu to duży wstrząs

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nieznane losy jednej z najpiękniejszych polskich miss. Gdy wygrała konkurs piękności miała 19 lat. Szybko zniknęła, w jej mieście pojawiły się plotki

O tym się mówi: Kamil z ostatniego sezonu "Ślub od pierwszego wejrzenia" w ogniu krytyki. Opublikował oświadczenie na temat rozstania