Jak przypomina serwis Pomponik, 2 sierpnia 1986 roku dziewiętnastoletnia Renata Fatla została Miss Polonia. Młoda dziewczyna nie chciała rzucać szkoły i mimo reprezentowania naszego kraju w licznych międzynarodowych konkursach piękności przygotowała się i zdała maturę. Po zakończeniu bielskiego Liceum Sztuk Plastycznych Fatla wyjechała do Włoch, gdzie zyskała pracę modelki.

Sława Renaty Fatli jednak szybko ucichła, a w latach dziewięćdziesiątych praktycznie o niej zapomniano! Jak wyglądały nieznane losy jednej z najpiękniejszych miss?

Renata Fatla wygrała wybory Miss Polonia w 1986 roku. Jak potoczyły się losy modelki?

Do startu w Miss Polonia namówiła Renatę Fatlę namówiła siostra. Wchodząca w dorosłość Renata traktowała to jedynie jako wakacyjną przygodę. Jednak stało się inaczej i zamiast kilku uśmiechów do obiektywu świat nastolatki wywrócił się do góry nogami.

Po wygranej na scenie Opery Leśnej Fatla trafiła do Tokio na wybory Miss International, a potem pojechała do Londynu na gale Miss World. W obu konkursach nie znalazła się w pierwszej piętnastce, ale konkurencja miała być bardzo duża. Rok później, gdy Fatla przekazywała koronę Miss Polonia Monice Nowosadko miała już umowę z włoską agencją modelingową.

Wkrótce zamieszkała w Mediolanie i przez lata pracowała dla domów mody i wielu światowych marek odzieżowych. Zdjęcia z Renatą Fatlą trafiły na okładki licznych magazynów, a wokół modelki kręciło się wielu mężczyzn.

Wówczas pojawiły się plotki o tym, że wyszła za mąż za byłego piłkarza Juventusu Turyn, a potem doszło do rozwodu, gdyż miała się związać z bogatym biznesmenem. W Bielsku aż huczało od doniesień na temat Fatli. Ona sama przekonywała w wywiadach, że taka jest cena popularności.

Wyszła za mąż za architekta Davida, a gdy go poznała postanowiła zakończyć swoją przygodę z modelingiem. Dwa lata po ślubie para została rodzicami, a później przeniosła do Toskanii. Miss skończyła studia i razem z mężem postanowili otworzyć biuro architektoniczne.

Obecnie Renata Fatla ma 55 lat i nie utrzymuje żadnych kontaktów z Polską. Ewa Wojciechowska, która stworzyła album historii polskich Królowych Piękności nie dotarła do Miss Polonia 1986. W książce czytamy, że dwukrotnie wyszła za mąż i ma trójkę pociech, jednak w według innych źródeł Renata ma być wciąż żoną Davida i mamą dwójki dzieci.

Jak informował portal "Życie News": BARBARA KURDEJ-SZATAN ZASKOCZYŁA GOŚCI PRZYJĘCIA KOMUNIJNEGO SWOJEJ UKOCHANEJ CÓRKI. AKTORKA ZORGANIZOWAŁA IMPREZĘ NA BOGATO. TORT ZROBIŁ WRAŻENIE

Przypomnij sobie: GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY ALARMUJE KONSUMENTÓW. POPULARNY PRODUKT MASOWO WYCOFYWANY ZE SKLEPÓW. WYKRYTO W NIM BARDZO SZKODLIWĄ DLA ZDROWIA BAKTERIĘ

Portal "Życie News" pisał również: MATEUSZ MORAWIECKI UŻYŁ PORAŻAJĄCYCH SŁÓW NA TEMAT WŁADIMIRA PUTINA. PREMIER UDZIELIŁ WYWIADU WŁOSKIEMU PISMU. TA WYPOWIEDŹ ODBIŁA SIĘ SZEROKIM ECHEM

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NOWE INFORMACJE O BARTŁOMIEJU MISIEWICZU. BYŁY RZECZNIK MON ZATRZYMANY POZA POLSKĄ! POLICJA ZŁAPAŁA GO W OSTATNIM MOMENCIE. NA JAW WYSZŁY SZCZEGÓŁY