W ostatnim czasie Donald Tusk zdecydował się na powrót do polskiej polityki, a tym samym do Platformy Obywatelskiej. Dzięki temu partia zyskała dwóch silnych liderów, wspomnianego polityka i prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego. Teraz pojawiły się rozważania, który z panów powinien kandydować w najbliższych wyborach i o jakie stanowiska powinni się starać.

Mocne słowa wiceszefa partii

Jak podaje portal Super Express, głos w tej sprawie zabrał wiceszef Platformy Obywatelskiej – Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem Donald Tusk powinien zostać premierem, a Rafał Trzaskowski prezydentem Polski.

- Rafał zrobił świetny wynik w wyborach prezydenckich. Jest lubiany i popularny. Sądzę, że wystartuje na prezydenta (…) Z kolei szefem rządu powinien być Donald Tusk. On spaja partię, jest bardzo doświadczonym politykiem – zaznaczył Tomasz Siemoniak.

Ekspert jest innego zdania

Okazuje się jednak, że innego zdania wobec tych planów jest Antoni Dudek – politolog. Jak zaznacza ekspert, mimo wielkich ambicji Platformy Obywatelskiej, obecnie partia ta nie ma szans, aby objąć pełną władzę w kraju. PO będzie musiało oddać część władzy w ręce Lewicy, Koalicji Polskiej czy partii Szymona Hołowni. Co więcej, politolog zaznacza, że ogromnym błędem partii jest wymiana Budki na Tuska, którego elektorat w dużym stopniu jest bardzo negatywny.

Co zatem finalnie zrobi PO i kogo wystawi jako swoich kandydatów na poszczególne stanowiska? Tego dowiemy się prawdopodobnie już niebawem.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SAM JEJ WIDOK NA NIEBIE WYWOŁUJE WIELKĄ GROZĘ. W ŚRODĘ POJAWIŁA SIĘ NAD POLSKĄ. CZYM JEST SUPERKOMÓRKA BURZOWA I JAK POWSTAJE? EKSPERCI ODPOWIADAJĄ