Niestety, według medialnych doniesień wraz z wysokimi temperaturami nawiedzić nas mogą silne burze okraszone ulewnymi opadami deszczu i podmuchami wiatru.

Najbliższe godziny przyniosą trudne warunki atmosferyczne prawie w całej Polsce

Jak donosi Super Express, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie na temat groźby występowania burz na terenie niemal całej Polski. Alert RCB dotyczy piątku 20 maja i soboty 21 maja, kiedy nawiedzić mają nas niebezpieczne burze, które uprzykrzą życie większości kraju silnymi wyładowaniami atmosferycznymi i gradobiciami, które mogą realnie zagrozić zdrowiu życiu oraz narazić na spore zniszczenia i straty.

Aby nie dać się zaskoczyć burzy, która zwykle pojawia się gwałtownie i praktycznie znikąd, warto regularnie sprawdzać prognozę pogody, być uważnym na alerty RCB i brać pod uwagę każdy komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podczas planowania podróży lub jakiejkolwiek aktywności na świeżym powietrzu poza domem.

Niestety musimy zmierzyć się z sezonem burzowym, który jak co roku mocno daje się we znaki mieszkańcom większości regionów kraju. Burzowe radary jesteśmy w stanie obserwować w czasie rzeczywistym na oficjalnych stronach internetowych poświęconych prognozę pogody i ostrzeżeń om meteorologicznym.

O tym się mówi: Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu wygłosił przemówienie na posiedzeniu resortu. Zapowiedział koniec "wyzwolenia"

Zerknij: Marta z programu "Rolnik szuka żony" opowiedziała, co spotkało ją w czasie badań. "Przestraszyłam się"