Niestety, w naszym kraju wciąż duży jest odsetek samochodów, które nie powinny już poruszać się po drogach, bowiem stanowią poważne zagrożenie zarówno dla kierowców, jak i dla pasażerów. W związku z tym, od nowego roku zmieni się nieco badanie techniczne. Okazuje się, że po zmianach, wiele aut może nie uzyskać pozytywnego wyniku przeglądu.

Kierowcy starych samochodów mają powody do niepokoju

Jak przypomina portal WRC, kraje Unii Europejskiej, ogromną wagę przykładają do emisji spalin przez auto. Samochody przekraczające określony poziom, nie przechodzą przeglądu technicznego. Od 1 stycznia 2023 roku, podczas przeglądu mierzony będzie także poziom emisji spalin, który emitowany jest przez klocki hamulcowe i opony podczas hamowania!

Urządzenie pomiarowe, które będzie stosowane do mierzenia takich drobnych cząsteczek, będzie w stanie wychwycić cząstki, których średnica nie przekracza 0,1 mikrometra. Na ten moment nie jest jeszcze wiadomo, jak będzie wyglądać skala, według której wydana zostanie ocena, czy samochód uzyska pozytywny wynik przeglądu technicznego.

Wiele aut może nie uzyskać pozytywnego wyniku przeglądu technicznego

Nie da się jednak ukryć, że biorąc pod uwagę stan wielu aut w Polsce, może się okazać, że już po 1 stycznia przyszłego roku, spora ich część nie przejdzie przeglądu technicznego i nie uzyska zgody na poruszanie się po krajowych drogach.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SAM JEJ WIDOK NA NIEBIE WYWOŁUJE WIELKĄ GROZĘ. W ŚRODĘ POJAWIŁA SIĘ NAD POLSKĄ. CZYM JEST SUPERKOMÓRKA BURZOWA I JAK POWSTAJE? EKSPERCI ODPOWIADAJĄ