Iga Świątek to bez wątpienia nasza najwspanialsza tenisistka. Młoda sportsmenka już wielokrotnie pokazała, że mimo olbrzymiego talentu i determinacji, jest niezwykle skromna i ma wielkie serce!

Ogromny talent i wielkie serce naszej zawodniczki!

Jak przypomina portal Sportowe Fakty Wirtualnej Polski, Iga Świątek otrzymała niedawno nagrodę Billie Jean King Cup Heart Award. Do konkursu została wytypowana po tym, jak razem z innymi polskimi tenisistkami pokonała Rumunię 4 – 0. To umożliwiło naszej reprezentacji awans do turnieju Billie Jean King Cup, który odbędzie się w dniach 8 – 13 listopada.

Iga Świątek znów wygrała!

Międzynarodowa Federacja Tenisowa oprócz naszej tenisistki, do nagrody Billie Jean King Cup Heart Award wytypowała jeszcze ukraińską drużynę oraz sportsmenkę z Czech – Marketę Vondrousovą. Finalnie jednak nagroda została przyznana Idze Świątek, a warto zaznaczyć, że w głosowaniu brali udział internauci.

Iga Świątek ogłosiła jednak, że nagrody nie zamierza przyjąć na swoje prywatne konto, a planuje przekazać całą kwotę na szczytny cel!

- Kwotę 3 tysięcy dolarów, zgodnie z decyzją Igi, ITF wpłaci na konto UNICEF Polska, na działania związane z pomocą dla dzieci z Ukrainy – podał związek tenisowy.

Widać zatem, że Iga Świątek mimo niezwykłych sukcesów w tak młodym wieku, nieustannie jest gotowa pomagać innym w potrzebie. Życzymy Idze jeszcze więcej zwycięstw i zadowolenia z tego, co robi!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SAM JEJ WIDOK NA NIEBIE WYWOŁUJE WIELKĄ GROZĘ. W ŚRODĘ POJAWIŁA SIĘ NAD POLSKĄ. CZYM JEST SUPERKOMÓRKA BURZOWA I JAK POWSTAJE? EKSPERCI ODPOWIADAJĄ