Inflacja nie jest dla nas łaskawa i jej szaleńczy rajd w górę jeszcze nie dobiegł końca. Niestety, niemal codziennie obserwujemy wzrost cen towarów i usług. Mimo, że obecnie trwa sezon na polskie owoce i warzywa, to ceny wcale nie zachęcają do ich zakupu!

Zatrważające ceny!

Jak podaje portal o2, już kilka dni temu Polacy byli oburzeni ceną, jaką należy zapłacić za czereśnie. Okazuje się bowiem, że kilogram tych owoców kosztuje aż 260 złotych! To po prostu kosmiczna cena.

Jak donoszą czytelnicy portalu, podobnie wygląda także kwestia zakupu borówek. Za kilogram tych owoców, mimo wprowadzenia „tarczy antyinflacyjnej”, musimy zapłacić aż 53,93 zł. Taka cena widnieje bowiem w jednym ze znanych dyskontów.

Kiedy sytuacja ulegnie poprawie?

Podobne ceny za borówki obecne są na targach w całej Polsce. Mieszkańcy Częstochowy muszą zapłacić nawet 55 złotych za kilogram borówek, podczas gdy w ubiegłym roku w takim samym okresie, owoce te kosztowały około 20 złotych za kilogram.

Zaskakują także ceny pomidorów malinowych. Obecnie trzeba za nie zapłacić minimum 10 złotych za kilogram, podczas gdy jeszcze rok temu kosztowały one około 5 – 7 złotych za kilogram. Widoczne są także niewielkie podwyżki młodych ziemniaków, które obecnie kosztują około 5 złotych, w porównaniu do ubiegłego roku, gdzie kilogram mogliśmy nabyć już za około 2 -3 złote.