Wielu z nas maj przywodzi na myśl budząca się do życia naturę, rozpoczęcie kolejnego etapu prac w ogrodzie, wyczekiwaną majówką i ciepłymi promieniami słońca.

Co nas czeka w najbliższych dniach maja?

Niestety, Super Express donosi o majowej prognozie pogody, która może zawieść wielu liczących na udany weekendowe wyjazdy w plener. Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej noc ze środy na czwartek 5 maja bieżącego roku okraszona była jedynie czterema stopniami Celsjusza na plusie przy samym gruncie.

Eksperci jednak pocieszają informacje o, że przymrozki zdarzające się w ciągu nocy będą występować coraz rzadziej. Pierwsza dekada maja przynieść ma przymrozki nocne i poranne, a zjawisko to z czasem będzie występować sporadycznie.

Dodatkowo synoptycy donoszą o spodziewanych bardzo ciepłych, a nawet upalnych dniach, które niestety przynieść mogą również burze oraz deszcze.

W najbliższych dniach do Polski napływać będzie ciepła i dość wilgotna masa powietrza, co skutkować będzie licznym rozwojem opadów przelotnych i burz, które lokalnie mogą mieć gwałtowny przebieg - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Eksperci instytutu radzą regularne sprawdzanie prognoz pogody i branie ich na poważnie, gdyż przed nami sezon burzowy, który wielokrotnie udowodnił, jak bardzo potrafi być niebezpieczny.

Czekają nas wyładowania atmosferyczne, silne podmuchy wiatru oraz momentami ulewne deszcze. Na południowym zachodzie kraju ma być w najbliższym czasie najbardziej burzowo i deszczowo z uwagi na powolne przemieszczanie się chmur burzowych.

O tym się mówi: Spekulacjom o preferencjach Michała Szpaka nie było końca. Artysta postawił sprawę jasno. Co ujawnił

Nie przegap też tego: Katarzyna Cichopek postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Opublikowała oświadczenie w sprawie podsłuchów

Zerknij: Nie cichnie zamieszanie wokół Kasi Cichopek. Czy aktorka przypłaci je utratą roli w "M jak miłość"