Nie ulega wątpliwości, że obowiązującego od 2022 roku polskiego nowego ładu nie sposób jednoznacznie ocenić, gdyż z jednej strony komuś coś trochę ułatwia, z drugiej zaś strony wielu obywateli traci na nowym ładzie.

Komu nie opłaca się przejście na emeryturę po zmarłym współmałżonku

Jak wiemy, renta rodzinna otrzymywana przez wdowę jest właśnie nazwaną potocznie emeryturę po mężu. Jak się okazuje, według medialnych doniesień emerytura przejęta po mężu może być powodem utraty sporej sumy pieniędzy.

Wiadome jest, że każda wdowa, wnioskując o emeryturę po mężu, zobowiązana jest spełnić szereg warunków, aby jej wniosek był rozpatrzony pozytywnie. Jest jednak mały szkopuł, który może radykalnie zdecydować o zmniejszeniu kwoty wyjściowej.

Musimy pamiętać, że gdy w grę wchodzi jedna osoba pobierająca rentę rodzinną, wówczas kwota wynosi 85% świadczenia. Gdy mowa jest o dwóch osobach, wówczas wysokość kwoty jest równa 90% świadczenia. Podczas pobierania renty przez trzy osoby lub więcej, mowa jest o 95% w świadczeniach.

Najbardziej oburzający jest fakt, że gdy wdowa zamierza wnioskować o powyższe świadczenie, zobligowana jest do rezygnacji z własnej, pobieranej dotychczas emerytury. Może się okazać, że nowe świadczenie będzie znacznie mniejsze.

Jedna z internautek przyznała, że wskutek działania obowiązujących przepisów w Polsce, straciła swoją emeryturę, oraz emeryturę męża, gdyż zakład ubezpieczeń społecznych odebrał jej 115%.

O tym się mówi: Pilna wiadomość dla wszystkich chcących pomóc Ukrainie. Powstała ważna zbiórka

Zerknij tutaj: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy. Wzruszające podziękowanie

Nie przegap tego: Jarosław Jakimowicz przyłapany na zakupach. W koszyku miał broń i kiełbasę