Wciąż media na całym świecie zwracają uwagę na aktualności wydarzeń na terenie Ukrainy. Ludzie zaczęli mocno analizować krok po kroku wszelkie wzmianki z przeszłości na temat tego, co spotkać ma Ukrainę.

Zbiórka na zaopatrzenie ukraińskiej Obrony Terytorialnej

Wiele z tych przypuszczeń i prognoz nazywano kiedyś teoriami spiskowymi lub czymś niemożliwym, jednak wszystko wskazuje na to, że Ukraina z wielu powodów ma opustoszeć z obywateli ukraińskich. Dlatego najeźdźca nie ma najmniejszej litości, bombardując nie tylko punkty strategiczne obrony kraju, lecz także budynki mieszkalne.

Jest to dowód na to, że napastnikowi nie zależy na zachowaniu Ukrainy jako takiej, a jedynie na terenach, na których się znajduje.

Dlatego też w kraju, w którym pozostało jeszcze mnóstwo ludzi w celu obrony, potrzebna jest mobilizacja i wsparcie. Zaopatrzenie Obrony Terytorialnej w przypadku Ukrainy jest niezbędne, dlatego też powstała pilna zbiórka na stronie pomagam.pl.

Założycielką owej zbiórki jest mieszkająca od 5 lat w Warszawie Kateryna Trunova. W opisie kobieta wyjaśniła, że razem z grupą ludzi, którzy ufają sobie wzajemnie, postanowiła udać się do Lwowa w celu ewakuacji stamtąd niemogących przekroczyć granicy samodzielnie dzieci do Polski.

Kobieta dodała, że jadąc w stronę Ukrainy, zamierzają zabrać ze sobą taktyczne urządzenia, sprzęty i ubrania, których tam na miejscu pilnie potrzebuje Obrona Terytorialna.

Kateryna zaznaczyła, że zanim założyła zbiórkę, bardzo dokładnie dowiedziała się wszystkiego na temat najpiękniejszych i aktualnych potrzeb na terenie Ukrainy - [...] Dowiedziałam się, że w Obronie Terytorialnej małych miast w obwodzie Lwowskim zapotrzebowanie nawet na podstawowe zaopatrzenie, takie jak taktyczne buty wojskowe lub apteczki polowe jest ogromne! Członkowie Obrony Terytorialnej aktualnie chodzą w zwykłych butach sportowych, które niszczą się ekstremalnie szybko i nie zapewniają adekwatnej ochrony. Brak jest kamizelek kuloodpornych, sprzętu termowizyjnego i innych, niezbędnych do prowadzenia efektywnych działań sprzętów oraz urządzeń. [...]

O tym się mówi: Pierwsza dama Ukrainy zabrała głos w sprawie ataku. Przed czym ostrzega Olena Zełenska

Zerknij tutaj: Kim chce zostać w przyszłości Klara Lewandowska. Mama pokazała jej nowe zdjęcie. Ale wyrosła