Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zadecydował o pozostaniu w swoim kraju w obliczu bezpretensjonalnego narażenia na niebezpieczeństwo swego życia.

Rosja uderzyła w kilka części Ukrainy, a lwia część obywateli tego kraju usiłowała zostawić swoje domy w trakcie masywnych bombardowań i nalotów ze strony rosyjskiej.

Olena Zełenska trwa u boku męża, choć wie, że może razem z nim zginąć

Poprzez ciągłe przemowy do swojego narodu Zełenski gwarantuje swojemu ludowi, że pozostanie na miejscu i będzie walczył.

Jego małżonka Olena pozostała z nim w Kijowie pomimo faktu, że zapewne jest jako druga na liście rosyjskiej do likwidacji. Jest architektką, a także scenarzystką. Znalazła się według magazynu Focus wśród stu najbardziej wpływowych ludzi w swoim kraju.

Aktywnie działa na rzecz równouprawnienia płci, a także działa w dyplomacji na szeroką skalę.

Przed czym ostrzega Olena Zełenska

W jednym ze swoich najnowszych postów na Instagramie pierwsza dama Ukrainy ostrzegła Europę i cały świat. Gdy Rosjanie rozpoczęli działania w pobliżu największej w Europie elektrowni atomowej, wszyscy powstrzymali oddech.

Olena Zełenska pisze wprost – świat nie może jedynie obserwować. Kraje posiadające broń jądrową powinny chronić takich miejsc. Wybuch w elektrowni mógłby doprowadzić do zagłady, a przecież większość z nas pamięta wybuch w elektrowni w Czarnobylu w 1986 roku.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze