Od kilku dni nie brakuje słów potępienia dla rosyjskiej agresji na Ukrainę. Głos zabierają czołowi przywódcy świata i politycy różnych stron sceny politycznej w naszym kraju i poza jego granicami.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy

Aktualna sytuacja na terenie Ukrainy bez wątpienia budzi obecnie największe emocje. Oczy całego świata skierowane są na naszych wschodnich sąsiadów, którzy dzielnie bronią się przed atakiem rosyjskich wojsk.

Wielu Ukraińców – przede wszystkim kobiety i dzieci – szukają schronienia w bezpiecznych krajach europejskich. Wielu z nich jest również w Polsce.

Ukraina może liczyć na wsparcie naszego kraju

– powiedział z pewnością Andrzej Duda.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za pomoc. Jak stwierdził wódz naszych wschodnich sąsiadów – Ukraina nie ma już granicy z Polską, ponieważ zarówno nasz kraj, jak i Ukraina „jesteśmy po stronie dobra”.

Wzruszające podziękowanie

Udało nam się zorganizować sytuację tak, aby tysiące ukraińskich kobiet i dzieci przyjęto godnie

- relacjonował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dodał również, że dzięki pomocy polskiego prezydenta udało się uniknąć kryzysu humanitarnego na granicy.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze