Jak przypomina portal "Super Express", w ostatni piątek pożegnaliśmy Barbarę Krafftównę, której prochy spoczęły na warszawskich Powązkach. Aktorka zmarła w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Teraz na jaw wyszła prawda na temat ostatnich miesięcy jej życia. Co o nich wiadomo?

Trudne miesiące

Aktorka znana między innymi z roli Honoraty w serialu "Czterej Pancerni i Pies", na kilka tygodni przed śmiercią zmagała się z zakażeniem koronawirusem. Do infekcji miało dojść po tym, jak wyszła ze szpitala, do którego trafiła po wypadku, jakiemu uległa w swoim domu.

Barbara Krafftówna/YouTube @Mystic Production TV
Barbara Krafftówna/YouTube @Mystic Production TV
Barbara Krafftówna/YouTube @Mystic Production TV

Barbara Krafftówna mieszkała sama w należącym do niej warszawskim apartamencie. Niefortunny upadek z łóżka skończył się złamaną nogą. Było to złamanie na tyle poważne, że niezbędne okazało się przeprowadzenie operacji.

Konieczne było umieszczenie nogi aktorki w gipsie. Niestety to, powodowało u niej problemy z poruszaniem się i samodzielnym funkcjonowniem. Krafftówna wymagała opieki przez cały czas, to właśnie z tego powodu przeniosła się do Domu Artystów Weteranów.

Nie było to miejsce obce dla niej, bo już wcześniej przyjeżdżała tutaj, żeby odpocząć i nabrać sił. W trakcie pobytu w Skolimowie, okazało się, że Barbara Krafftówna zakaziła się koronawirusem. Przjaciółka artystki zdradziła "Super Expressowi", że choć początkowo Covid-19 dawał jej się we znaki, to ostatecznie pokonała chorobę.

Barbara Krafftówna. Źródło: youtube.com
Barbara Krafftówna. Źródło: youtube.com
Barbara Krafftówna. Źródło: youtube.com

Potem przyszły cięższe dni. Aktorka miała zupełnie stracić apetyt. Szybko opadała z sił. Nie doczekała zabiegów rehabilitacyjnych, które zaplanowano po złamaniu. Pewnej nocy gwiazda zasnęła i nigdy więcej się nie obudziła.

Z jaką rolą Barbara Krafftówna kojarzy się wam najbardziej?

To też może cię zainteresować: Ważą się losy ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Kto może stracić stanowisko

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marta Kubacka ostro do prezesa TVP. Czym Jacek Kurski podpadł żonie Dawida Kubackiego

O tym się mówi: Kobieta przyszła do małej córeczki do szpitala. Łóżeczko było puste. Wtedy dowiedziała się, że sąd odebrał jej dziecko