Jak przypomina portal "Super Express", 17 stycznia mija 9 lat od śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. W niedzielę odprawiono mszę świętą w intencji zmarłej mamy prezesa Jarosława Kaczyńskiego. W poniedziałek z kolei, w jednym z dzienników ukazało się poruszające wspomnienie Jadwigi Kaczyńskiej, którego autorem jest jej syn.

Wspomnienie matki

17 stycznia nie jest łatwym dniem dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Dokładnie przed 9 laty umarła jego ukochana mama, Jadwiga. Jak co roku, prezes Prawa i Sprawiedliwości uczcił pamięć zmarłej w wyjątkowy sposób. W tygodnik "W Sieci" ukazało się wspomnienie Jarosława Kaczyńskiego o jego rodzicielce.

Jadwiga Kaczyńska z synem/YouTube @Gazeta.pl
Jadwiga Kaczyńska z synem/YouTube @Gazeta.pl
Jadwiga Kaczyńska z synem/YouTube @Gazeta.pl

Prezes PiS podkreślił, że jego mama była bardzo "mądrą kobietą i troskliwą Matką". Dodał, że zawsze starała się przekazywać innym tradycje polskiej inteligencji, patriotyzm. Starała się angażować w sprawy innych osób, nie zważając na to, jaki mają status.

Jarosław Kaczyński nazwał swoją mamę "podporą i nauczycielem". Podkreślił, że tą opoką była również wtedy, kiedy jej stan zdrowia uległ pogorszeniu, a rodzinę Kaczyńskich dotknęła śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Pozostawiła po sobie najlepszą pamięć i niemożliwą do zapełnienia pustkę" - napisał w swoim wspomnieniu Jarosław Kaczyński. Prezes PiS poinformował również, że kolejna msza w intencji świętej pamięci Jadwigi Kaczyńskiej zostanie odprawiona w poniedziałek 17 stycznia w kościele Świętego Krzyża.

Jadwiga Kaczyńska/YouTube @Gazeta.pl
Jadwiga Kaczyńska/YouTube @Gazeta.pl
Jadwiga Kaczyńska/YouTube @Gazeta.pl

Was też poruszyło wspomnienie Jadwigi Kaczyńskiej, którego autorem jest jej syn?

To też może cię zainteresować: Jeden z ostatnich odcinków "Sprawy dla reportera" wywołał w sieci burzę. Internauci nie kryją oburzenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące wieści o związku Grażyny Torbickiej. Nie było tego w noworocznych planach. O co chodzi

O tym się mówi: Marcin Prokop i Dorota Wellman zaskoczyli fanów. W takim wydaniu jeszcze ich nie widzieliśmy. Zdjęcie obiegło sieć

Z życia gwiazd: Michał Szpak pospieszył z pomocą przyjacielowi po stracie. Jego gest wzrusza do łez