Jak podaje portal "Wirtualna Polska", dzisiejszy poranek przyniósł mocne spadki temperatury. Miejscami można było zobaczyć nawet -10 stopni Celsjusza. Meteorolodzy wskazują, że to nie są to największe mrozy, na jakie możemy liczyć tej zimy. W prognozach pojawiają się bowiem temperatury rzędu -30 stopni Celsjusza.

Zima znów o sobie przypomni

W ostatnim czasie zima nieco odpuściła, choć ostatnie dni znów przyniosły ujemne wartości temperatur. We wtorek 11 stycznia, mieszkańcy Podhala mieli okazję zobaczyć -10 stopni Celsjusza. W ciągu dnia, najniższą temperaturę zobaczymy we wschodniej części kraju, gdzie będzie -4 stopnie. Na zachodnich krańcach temperatura będzie oscylowała w okolicach zera.

Mieszkańcy zachodniej części kraju w godzinach wieczornych mogą spodziewać się miejscami temperatury -5 stopni Celsjusza. Na wschodzie będzie chłodniej do -8. Cieplej będzie jedynie na wybrzeżu - termometry pokażą tam około 0 stopni Celsjusza.

Noc będzie jeszcze chłodniejsza. Na północnym-wschodzie temperatura spadnie do -14 stopni, w centrum wyniesie -6 stopni, a na wybrzeżu -2 stopnie Celsjusza.

Będzie naprawdę zimno

Z prognoz przedstawionych przez "Mkweather" wynika, że pomiędzy 19 a 24 stycznia możemy spodziewać się wyjątkowo tęgich mrozów w środkowej części Europy. W górach temperatura może spaść nawet do -30 stopni. Na nizinach będzie nieco cieplej - termometry mają tu pokazać -20 stopni. Spadkowi temperatury towarzyszyć mają również opady śniegu.

Myślicie, że prognozy te okażą się trafne i już niebawem czekają nas siarczyste mrozy?

To też może cię zainteresować: Antoni Królikowski przerwał milczenie. Opowiedział kulisy głosnego konfliktu w rodzinie. Para przeżywa prawdziwy horror

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące doniesienia na temat przyszłości Anny Muchy w "M jak miłość". Czy aktorka podzieli los Barbary Kurdej-Szatan

O tym się mówi w Polsce: Ewa Krawczyk poniosła straty finansowe. Przyczynił się do nich pasierb. Co się stało

O tym się mówi na świecie: Kate i Meghan wciąż nie poprawiły relacji. Konflikt w rodzinie królewskiej trwa. Są nowe informacje