W tym roku w programie Rodzina 500+, która jest sztandarowym programem rządu Prawa i Sprawiedliwości wprowadzono zmiany odnośnie terminów.

Jak podaje portal edziecko.pl, osoby, które spóźniły się ze złożeniem wniosku straciły w lipcu spore pieniądze na dziecko.

Nie każdy dostanie pieniądze

Zgodnie z nowymi przepisami, 1 czerwca rozpoczął się nowy okres świadczeniowy programu, który potrwa do końca maja 2022 roku.

Jednym z wymogów jest też złożenie nowego wniosku o wypłatę z 500 plus. Można je było składać już od początku maja tego roku.

Zgodnie z zapowiedzią, im wcześniej złożony zostało takie pismo, tym szybciej na koncie bankowym znajdą się pieniądze.

Wiadomo już, że osoby, które zrobiły to w terminie od 1 do 31 maja, otrzymają środki do końca lipca. Z kolei wszyscy, którzy złożyli go później nie mogą liczyć na wsparcie jeszcze w tym miesiącu.

Wniosek wysłany w czasie od 1 do 30 czerwca gwarantuje pieniądze do końca przyszłego miesiąca, a w terminie od 1 do 31 lipca do końca września.

500 plus. Źródło: Youtube Jeden z Wielu
500 plus. Źródło: Youtube Jeden z Wielu

Jak składać wnioski

Wniosek należy złożyć do urzędu miasta/gminy, ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy.

Szybszą opcją jest złożenie go online za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia, przez bankowość elektroniczną oraz portal PUE ZUS.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zachowanie Donalda Tuska w stosunku do młodej dziennikarki budzi kontrowersje. Polityk publicznie obraził reporterkę. O co chodzi w całej sytuacji

Jak informował portal „Życie.news”: WHO apeluje o zachowanie ostrożności. Te dane Światowej Organizacji Zdrowia budzą niepokój. O co chodzi

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Zabawna wpadka prowadzącego „Panoramę” skrytykowana przez internautów. O tym błędzie z poziomu szkoły podstawowej Karol Gnat szybko nie zapomni

Sprawdź także ten artykuł: Miejsce ostatniego spoczynku Krzysztofa Krawczyka będzie wzorowane na należącym do Elvisa? Menadżer słynnego piosenkarza zmieścił wymowną wiadomość