Donald Tusk powrócił do Polski i przejął władzę w Koalicji Obywatelskiej zapowiadając wielkie zmiany i walkę o powrót jego ugrupowania do władzy.

Obecnie polityk udziela wielu wypowiedzi, mów i wywiadów w różnych miejscach i dla różnych źródeł, choć nie zawsze z pozytywnym skutkiem.

Jak podaje portal radiozet.pl, Donald Tusk starł się z dziennikarką reprezentującą stację TVP Info.

Ostry konflikt

Były premier nie ukrywa swojej niechęci do rządu, Prawa i Sprawiedliwości, prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz Telewizji Polskiej.

Ostatnio podczas wywiadu w Senacie, polityk odmówił odpowiedzi na pytanie dziennikarki TVP nazywając ją „funkcjonariuszką telewizji PiS-owskiej”.

Polityk zażądał też ponownie debaty między nim a wicepremierem Kaczyńskim. Na razie jednak sądząc po stanowisku rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej, nie ma na co liczyć.

Donald Tusk / YouTube: Janusz Jaskółka
Donald Tusk / YouTube: Janusz Jaskółka

Zachowanie Tuska skomentował też już wydawca „Wiadomości”, który zwrócił uwagę na zastanawiające zachowanie polityka w stosunku do młodej kobiety.

„Pan Donald Tusk kolejny raz w poniżający sposób potraktował dziennikarkę Telewizji Polskiej. Dlaczego wyładowuje Pan frustracje na młodej kobiecie? Maniery godne Farmazona” – napisał Jarosław Olechowski na Twitterze.

To nie pierwsze starcie na linii Donald Tusk – TVP. Telewizja od dłuższego czasu pokazuje materiały pokazujące polityka w negatywnym świetle, a ten w odpowiedzi ostro krytykuje jej dziennikarzy.

Co o tym sądzicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Sprawiedliwości ma poważne zamiary wobec łamiących przepisy kierowców. Osobom pod wpływem będą zabierane pojazdy. Co jeszcze wiadomo

Jak informował portal „Życie.news”: Anna Dymna przeżywała bardzo trudne chwile. Jej życie to seria bolesnych momentów i artystycznych wzlotów. Dzisiaj obchodzi ważną okazję. O co chodzi

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Przemysław Kossakowski myślał o rozwodzie już od dnia ślubu? Rozstanie pary podróżników z każdym dniem robi się coraz bardziej sensacyjne

Sprawdź także ten artykuł: Mało kto pamięta o siostrze oraz bracie księcia Williama i Harry’ego. Oboje odsunęli się w cień. Wiadomo kim są i jak się potoczyło ich życie