Rodzina 500+ od kilku lat jest sztandarowym programem rządu Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie objętych jest nim prawie 6,5 miliona dzieci.

W tym roku w programie wprowadzono zmiany odnośnie terminów, o których trzeba pamiętać. Kto się spóźni ze swoim wnioskiem może stracić spore pieniądze na dziecko.

Nowy okres

Zgodnie z nowymi modyfikacjami, dzisiaj (we wtorek 1 czerwca) rozpoczął się właśnie nowy okres świadczeniowy programu i potrwa on do końca maja 2022 roku.

Resort informuje, że z tego powodu to już ostatni moment na złożenie odpowiednich wniosków. Rodzice i opiekunowie ubiegający się o środki finansowe z 500 plus muszą to zrobić do końca czerwca by otrzymać je z wyrównaniem.

500 plus / YouTube: Kutno Tv
500 plus / YouTube: Kutno Tv

Nie wszyscy jeszcze spełnili wymagania

O zmianach wiadomo już od kilku miesięcy. Nabór elektroniczny wniosków ruszył już wraz z początkiem lutego, a za pośrednictwem poczty czy osobistej wizyty w urzędzie od 1 kwietnia.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało ostatnio, że zdecydowana większość wybrała ten pierwszy sposób. Niecałe 4 miliony osób załatwiło sprawę poprzez portal Empatia lub PUE ZUS. W kwietniu do rozpatrzenia trafiło też ponad pół miliona wniosków złożonych w gminach.

Trzeba pamiętać, że tylko spełnienie tego wymogu gwarantuje wypłatę środków z wyrównaniem. Jeśli się tego nie zrobi, lub zrobi się to po wskazanym przez resort terminie, świadczenie będzie dopiero przyznane od miesiąca, w którym złożono wniosek.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odbył się koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka. Wśród występujących zabrakło syna artysty. Dlaczego nie pojawił się na scenie

Jak informował portal „Życie.news”: Słowa byłego księdza Natanka po raz kolejny wprawiają w niedowierzanie. Tym razem może za to stanąć przed sądem. O co chodzi

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Książę Harry po raz kolejny wbił szpilę rodzinie królewskiej. Zrobił to świadomie. Co takiego powiedział

Sprawdź także ten artykuł: U znanej celebrytki zdiagnozowano nieuleczalną dolegliwość. Mandaryna ujawnia jak zareagowała na tą wiadomość i jak sobie obecnie radzi