Co jakiś czas Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega konsumentów przed zakupem lub spożyciem poszczególnych produktów – chodzi o te artykuły, które zostały przebadane i wykryto pewne nieprawidłowości.

Tym razem na stronie GIS pojawiła się informacja o wycofaniu jednego z produktów ze sprzedaży oraz ostrzeżenie przed spożywaniem go. O jaki produkt chodzi i dlaczego może być groźny?

Grill. Źródło: Youtube POBITE GARY - kuchnia z przymrużeniem języka
Grill. Źródło: Youtube POBITE GARY - kuchnia z przymrużeniem języka

GIS wycofuje popularny produkt ze sklepów

Portal Goniec informuje, że chodzi o mięso. Partia, którą wycofano, miała kontakt z płynem chłodzącym. Wszystko przez awarię w zakładzie produkcyjnym.

Chodzi o jeden z ulubionych przysmaków Polaków w sezonie grillowym – kiełbaski. Nie znajdziemy ich już na półkach w dużej sieci sklepów, a jeśli już je kupiliśmy, miejmy się na baczności – nie należy spożywać produktu.

Kiełbasa z grilla. Źródło: Youtube Kocham Gotować
Kiełbasa z grilla. Źródło: Youtube Kocham Gotować

Okazuje się, że kiełbaski mają gorzki posmak; nie jest pewne, czy zjedzenie ich może być groźne dla zdrowia.

Chodzi o partię kiełbasek wyprodukowanych przez firmę Bratmaxe. GIS poinformował, że nieprawidłowości zauważono organoleptycznie – prawdopodobnie powstały na skutek kontaktu kiełbasek z czynnikiem chłodzącym, przez co stały się one gorzkie.

Właśnie dlatego GIS postanowił wycofać mięso ze sprzedaży w supermarketach sieci Auchan. Nie wiadomo, czy spożycie produktu może być groźne dla zdrowia, toteż lepiej nie ryzykować.

Sprawa dotyczy kiełbasek Bratmaxe pakowanych po 5 sztuk (313 g) z datą minimalnej trwałości do 07.07.2021. Producent produktu to firma Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG z siedzibą w Edewecht.

Dystrybutorem produktu jest Auchan. Sieć sklepów wycofuje kiełbaski ze sprzedaży oraz utylizuje produkty, zaś GIS na wszelki wypadek zaleca, by nie spożywać zakupionych kiełbasek z tej partii.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: AGATA DUDA MA PROBLEMY ZDROWOTNE? POJAWIŁY SIĘ POGŁOSKI, ŻE NIE MOŻE CHODZIĆ. WYSZŁO NA JAW, CO NAPRAWDĘ DOLEGA PIERWSZEJ DAMIE. TO EFEKT WYPADKU

O tym się mówi w Polsce: CZTERNASTA EMERYTURA NIE TRAFI DO WSZYSTKICH SENIORÓW? NAJNOWSZE INFORMACJE O DODATKOWYM ŚWIADCZENIU EMERYTALNYM. PIENIĄDZE EMERYCI DOSTANĄ TYLKO RAZ

O tym się mówi na świecie: NIESAMOWITA HISTORIA 26-LATKI PORUSZYŁA INTERNAUTÓW. TO NIEPRAWDOPODOBNE, CO MATKA JEST W STANIE ZROBIĆ DLA SWOJEGO DZIECKA

Z życia gwiazd: TERESA LIPOWSKA PRZERWAŁA MILCZENIE NA TEMAT SWOJEGO STANU. AKTORKA PRZEKONUJE, ŻE NIE JEST Z NIĄ DOBRZE. PRZYKRE WIEŚCI O GWIEŹDZIE „M JAK MIŁOŚĆ”