Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich klientów znanej sieci sklepów spożywczych “Biedronka”. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ważne oświadczenie w związku z podejrzeniem zagrożenia. Jeden z popularnych produktów sprzedawanych we wspomnianym dyskoncie może zawierać niebezpieczną bakterię - o czym mowa? Koniecznie musisz to przeczytać!

Główny Inspektorat Sanitarny oraz sieć sklepów “Biedronka” właśnie wydały oficjalny komunikat dotyczący jednego z produktów sprzedawanych w tymże sklepie.

Okazuje się, że jedna z partii może zawierać szkodliwą dla zdrowia bakterię.

Chodzi o... parówki!

Jak wynika z oświadczenia, produktem, w którym mogą znajdować się niebezpieczne bakterie są "Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature" o wadze 250 g. GIS wykrył skażenie w partii numer 10971, posiadającej numer serii C 09749229 oraz datę przydatności do spożycia do 1.05.2021. Producent parówek to firma Sokołów S.A.

Koniecznie sprawdź, czy zakupiłeś owy produkt w ostatnim czasie – nie wolno go spożywać, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że znajduje się w nim bakteria Listeria monocytogenes będąca przyczyną choroby zwanej listeriozą.

Objawy listeriozy to wymioty, biegunka, które mogą prowadzić nawet do zapalenia opon mózgowych.

Parówki z szynki/ czytamyetykiety.pl