Zastrzyk gotówki zawsze może się przydać – szczególnie w trudnym czasie pandemii, gdy wszystko drożeje. Właśnie dlatego Polacy nie odpuszczają i chętnie odbierają to, co się im należy.

Jak się okazuje – tym razem pojawił się dodatek, który mogą dostać setki tysięcy Polaków. Wystarczy spełnić wymagania i złożyć wniosek. Kto może dostać pieniądze i o jakich kwotach mowa?

Dodatkowe pieniądze dla wybranych

Portal Goniec przypomina, że chodzi o świadczenie dla seniorów. Trzeba wypełnić oświadczenie i spełniać ścisłe wymagania. Jakie to warunki?

Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz

Gertruda Uścińska, prezes ZUS, powiadomiła, że blisko 400 tys. osób skorzystało już ze swoich dodatków. Kto jeszcze tego nie zrobił – wciąż ma szanse. Chodzi o 500 plus dla osób niesamodzielnych, głównie dla seniorów.

Osoby, które mogą ubiegać się o pieniądze z 500 plus dla niesamodzielnych Polaków, dostają średnio 444 złote. Wysokość dodatku jest jednak zależna od tego, ile wynoszą nasze pozostałe źródła dochodów.

Dodatek mogą dostać wszystkie dorosłe osoby, które nie są zdolne do samodzielnej egzystencji – głównie seniorzy. Próg dochodowy wynosi 1772,05 zł brutto.

Pieniądze/Youtube @ESKA INFO
Pieniądze/Youtube @ESKA INFO

Świadczenie w maksymalnej wysokości dostaną ci, którzy otrzymują nie więcej niż 1272 zł brutto ze swoich pozostałych świadczeń. W innym wypadku obowiązuje zasada złotówka za złotówkę, a powyżej 1772,05 zł brutto nie ma możliwości ubiegania się o dodatek.

Pamiętajmy jednak, że by otrzymać świadczenie, trzeba złożyć wniosek w ZUS lub w formie elektronicznej. Nie jest ono przyznawane automatycznie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED KLESZCZAMI W NASZYM OGRODZIE? WYSTARCZY SKORZYSTAĆ ZE WSPANIAŁYCH WŁAŚCIWOŚCI KILKU ROŚLIN I PAJĘCZAKI NIE BĘDĄ PROBLEMEM

O tym się mówi w Polsce: CZY TO JUŻ KONIEC JEDNEGO Z NAJPOPULARNIEJSZYCH TELETURNIEJÓW W NASZYM KRAJU? POŻEGNANIE TADEUSZA SZNUKA WYWOŁAŁO OGROMNE PORUSZENIE

O tym się mówi na świecie: MEGHAN MARKLE WSPIERA INNĄ GWIAZDĘ. SAMA RÓWNIEŻ STRACIŁA DZIECKO. ŻONA KSIĘCIA HARRY’EGO WYKAZAŁA SIĘ DOBRYM SERCEM

Z życia gwiazd: DOROTA SZELĄGOWSKA NIE ZAMIERZA JUŻ WYCHODZIĆ ZA MĄŻ? GWIAZDA TELEWIZJI WYJAWIŁA SZCZEGÓŁY Z ŻYCIA PRYWATNEGO. POTWIERDZIŁA ROZSTANIE Z MĘŻEM