Nie jest tajemnicą, że polityka polskiego rządu opiera się na działaniach prorodzinnych i wsparciu rodzin wielodzietnych. Mowa nie tylko o wszelkiego rodzaju ulgach dla rodziców, ale także dodatkach, które otrzymują – sztandarowym jest oczywiście 500 plus.

To jednak nie wszystkie benefity. Pieniądze za dzieci należą się także osobom starszym. Szczegóły przedstawił Super Express.

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360

Emeryci mogą otrzymywać pieniądze za dzieci

O czym mowa? Rzecz jest bardzo prosta. Jakiś czas temu uruchomiono program „Mama 4 plus”. Okazało się to świetną decyzją.

Nie ma co ukrywać – emeryci nie stanowią zbyt bogatej grupy społecznej. Właśnie dlatego coraz więcej osób starszych pobiera już pieniądze z tytułu tego programu – według informacji podanych przez minister rodziny i polityki społecznej Marlenę Maląg na chwilę obecną jest to ponad 72 tys. osób.

Program istniejący od marca 2019 roku to pomoc rządowa dla kobiet, które urodziły oraz wychowały przynajmniej czworo dzieci. Te, które są już w wieku emerytalnym i dostają niskie świadczenia lub nie mają ich wcale, mogą liczyć na wsparcie od państwa.

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360

Takim kobietom przyznaje się świadczenie w wysokości minimalnej emerytury, czyli obecnie 1066,88 zł netto, jeśli nie otrzymują emerytury. Jeśli zaś ją posiadają, ale jest niższa niż minimalna – otrzymują wyrównanie do tej kwoty.

Taką emeryturę mogą otrzymać również mężczyźni, ojcowie, jeśli wychowali co najmniej czworo dzieci po odejściu lub śmierci małżonki.

Do tej pory wydano już ponad 800 mln zł z państwowego budżetu na pomoc ponad 72 tysiącom osób, a z pewnością uprawnionych będzie coraz więcej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BARDZO WAŻNA INFORMACJA WPROST OD PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ! JEDEN Z POPULARNYCH PRODUKTÓW WYCOFANY ZE SKLEPÓW. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY

O tym się mówi w Polsce: TRUDNA SYTUACJA ROZEGRAŁA SIĘ PRZED JEDNYM ZE SZPITALI. KOBIETA NIE OTRZYMAŁA NIEZBĘDNEJ POMOCY. NIESTETY WSZYSTKO ZAKOŃCZYŁO SIĘ FATALNIE

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ KAROL I CAMILLA PARKER-BOWLES PRZEGLĄDAJĄ LISTY KONDOLENCYJNE. SYN KSIĘCIA FILIPA NIE MOŻE POWSTRZYMAĆ ŁEZ WZRUSZENIA. PORUSZAJĄCY WIDOK

Z życia gwiazd: JAK UŁOŻYŁA SOBIE ŻYCIE MARYLA RODOWICZ PO ROZSTANIU Z MĘŻEM? MEDIALNE ZAMIESZANIE WOKÓŁ ROZWODU JEST NIEPRZYJEMNE. PRZYZNAŁA, ŻE „NIE MA SZANS”