Szykują się spore zmiany dla seniorów. Od 1 marca podwyższyły się kwoty emerytur, które będą otrzymywać, ze względu na coroczną waloryzację. W 2021 roku jest ona wyższa niż zakładano – wynosi 4,24%.

Zbliża się termin wypłaty trzynastych emerytur, które otrzymają wszyscy, niezależnie od wysokości świadczeń. Będzie to kwota równa najniższemu świadczeniu. To jeszcze nie wszystko – pewne jest także, że emeryci mogą liczyć na czternaste emerytury.

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360

Czternastki – dla kogo i ile?

Portal Money zauważa, że czternaste emerytury są już pewne. Pod koniec roku, w listopadzie, seniorzy mogą liczyć na bonusową gotówkę. Będzie ona przeznaczona dla osób, które były uprawnione do emerytury na dzień 31 października 2021 roku.

To jeszcze nie wszystkie wymagania. Ustawa dotycząca czternastek została podpisana w poniedziałek, 8 marca. Andrzej Duda złożył podpis pod dokumentem, w myśl którego emeryci dostaną dodatkowe pieniądze w ostatnim kwartale 2021 roku.

Minister Marlena Maląg wyjaśniała, że jest to świadczenie, które seniorzy dostaną w ramach pakietu Emerytura plus, który całościowo będzie kosztował ponad 36 miliardów złotych.

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360

Świadczenie otrzymają uprawnieni do pobierania emerytur na dzień 31 października 2021, jednak nie każdy może na nią liczyć. Maksymalna wysokość dodatku to 1250,88 zł brutto – otrzymają ją ci emeryci, którzy dostają nie więcej niż 2900 zł brutto miesięcznie.

Powyżej wspomnianego progu świadczenie będzie przyznawane zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”. Czternastek nie dostanie ok. 500 tysięcy seniorów, którzy dostają zbyt wysokie emerytury.

Co ważne, nie będzie konieczności składania wniosków o świadczenie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POJAWIŁ SIĘ KOMENTARZ DIECEZJI NA TEMAT SYNA BEATY SZYDŁO. CZY MŁODY KSIĄDZ OSTATECZNIE ZDECYDOWAŁ SIĘ NA ODEJŚCIE? CO DZIEJE SIĘ Z TYMOTEUSZEM SZYDŁO

O tym się mówi w Polsce: LECH WAŁĘSA ZDRADZIŁ? BYŁY PREZYDENT POSTANOWIŁ WYJAWIĆ BOLESNĄ DLA NIEGO PRAWDĘ. JEGO STRAPIENIE STAŁO SIĘ PUBLICZNE. NIEOCZEKIWANY ZWROT W SPRAWIE

O tym się mówi na świecie: WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA Z PAŁACU BUCKINGHAM UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE. MEGHAN MARKLE WYZNAŁA CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT JEJ RELACJI Z KSIĘŻNĄ KATE

Z życia gwiazd: EWA DRZYZGA PORUSZYŁA POLAKÓW PRZEJMUJĄCYM WPISEM W SIECI. MÓWI O LĘKU I BÓLU, KTÓRY NIE POZWALA NORMALNIE ŻYĆ! CO DZIEJE SIĘ Z PREZENTERKĄ TVN