Kwestia powrotu uczniów do szkół spędza sen z powiek nie tylko głównym zainteresowanym, ale także ich rodzicom i opiekunom oraz pracownikom placówek oświatowych.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce wciąż jest bardzo napięta i dynamiczna. Decyzje, które podejmują władze, niejednokrotnie są nagłe, niespodziewane. Okazuje się jednak, że niewidzialny przeciwnik także potrafi być całkiem nieprzewidywalny.

Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN
Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Jeszcze jakiś czas temu Przemysław Czarnek mówił o powrocie do szkół w marcu, później – tuż po świętach wielkanocnych. Okazuje się jednak, że żadna z tych prognoz nie sprawdziła się.

Portal Lelum zwraca jednak uwagę, że wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski podczas wizyty w Radiu ZET podał terminy, które brane są pod uwagę. To zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak wygląda sytuacja w kraju.

Zdaniem Dariusza Piontkowskiego uczniowie wrócą do szkół „być może jeszcze w kwietniu”. Polityk zapewnia jednak, że jeśli nie, to nastąpi to „najpóźniej w maju i czerwcu”.

Tego typu decyzje mają zostać podjęte jeszcze w tym tygodniu.

Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN
Przemysław Czarnek/ YouTube @MEN

Co dalej z maturami, egzaminami ósmoklasistów? Piontkowski zauważa, że CKE apeluje o gromadzenie się uczniów w jak najmniejszych grupach, a więc warto otworzyć dodatkowe wejścia do szkół czy nawet zaczynać egzaminy z opóźnieniem, by jak najmniej uczniów spotykało się przy wejściach do szkół.

Jednak zdaniem wiceministra nie ma sensu zmieniać terminów egzaminów ani matur. A co ze studentami?

„Zobaczymy. Tam być może także uda się wrócić do zajęć stacjonarnych” – zapowiedział mgliście.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TO NIE CZAS NA WIOSENNE UBRANIA I SPACERY? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI! ZIMA NIE ZAMIERZA SIĘ WYCOFAĆ? ZŁE WIADOMOŚCI DLA OGRODNIKÓW I SADOWNIKÓW

O tym się mówi w Polsce: CO Z NOWYM ŁADEM? RZĄD MIAŁ UJAWNIĆ PLANY 20 MARCA. CO CZEKA POLSKĘ W KOLEJNYM CZASIE? DZIENNIKARZOM DOWIEDZIELI, KIEDY NASTĄPI PREZENTACJA PROGRAMU

O tym się mówi na świecie: ELŻBIETA II NIE JEST JUŻ KRÓLOWĄ? SENSACYJNE WIEŚCI OBIEGŁY MEDIA. KTO ZOSTAŁ KRÓLEM WIELKIEJ BRYTANII? MONARCHINI MIAŁA DOKONAĆ SEKRETNEJ KORONACJI

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE CHWILE ŻYCIA KRZYSZTOF KRAWCZYKA? KOCHANEGO MUZYKA RATOWAŁA UKOCHANA ŻONA. MENADŻER MÓWI O POWODZIE TEGO, ŻE NIE MA GO Z NAMI