Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Trzecia fala dopiero się rozpędza – uważają specjaliści, którzy alarmują, że jesteśmy dopiero przed szczytem.

Niedawno wprowadzono nowe, dodatkowe obostrzenia, które w założeniu mają obowiązywać do 9 kwietnia. Jednak czy aby na pewno? Na ten temat postanowił wypowiedzieć się rzecznik rządu, Piotr Muller.

Przedszkole. Źródło: Youtube TELEWIZJA POLKOWICE-LUBIN
Przedszkole. Źródło: Youtube TELEWIZJA POLKOWICE-LUBIN

Nowe obostrzenia – do kiedy?

Portal Interia przytacza słowa Piotra Mullera, który wyznał, że może być inaczej niż wszyscy byśmy tego chcieli. Jeśli sytuacja nie ulegnie znacznej poprawie, nowe obostrzenia mogą zostać przedłużone – a to oznacza, że obowiązywałyby również po 9 kwietnia.

Jednym z dyskusyjnych przepisów jest zamknięcie żłobków i przedszkoli. Czy po świętach zostaną otwarte, czy jeszcze nie? Jak się okazuje, wciąż nie ma jednoznacznej decyzji – przyjdzie nam na nią chwilę poczekać, gdyż ma zostać ogłoszona na bieżąco, w okresie poświątecznym.

Piotr Muller. Źródło: Youtube Telewizja Republika
Piotr Muller. Źródło: Youtube Telewizja Republika

Jeśli chodzi o obostrzenia w ogóle, to, jak przyznał Piotr Muller, z pewnością „zostaną z nami na dłuższy czas”. Pozostaje tylko pytanie, w jakim zakresie. Póki co nie jest to jeszcze oczywiste.

Wiadomo natomiast, że na teraz zamknięto wielkopowierzchniowe sklepy meblowe oraz budowlane, salony fryzjerskie i kosmetyczne, żłobki i przedszkola, a także zmieniono limity osób w sklepach i świątyniach. Póki co obostrzenia w obecnym kształcie będą obowiązywać do 9 kwietnia. Co dalej – nie wiadomo, ale Piotr Muller już teraz ostrzega, że mogą zostać przedłużone.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAK DŁUGO BĘDĄ TRWAŁY OBECNE OBOSTRZENIA? PROFESOR ANDRZEJ HORBAN NIE MA WĄTPLIWOŚCI, ŻE SYTUACJA NIE ULEGNIE ZBYT SZYBKIEJ POPRAWIE

O tym się mówi w Polsce: CZY RZĄD ZDECYDUJE SIĘ NA WPROWADZENIE GODZINY POLICYJNEJ NA CZAS WIELKANOCY? GŁOS W TEJ SPRAWIE ZABRAŁ POSEŁ KOALICJI OBYWATELSKIEJ, PAWEŁ KOWAL

O tym się mówi na świecie: DO NIESAMOWITEGO ODKRYCIA DOSZŁO W JEDNYM Z DOMÓW! KOBIETA NIE SPODZIEWAŁA SIĘ TEGO, CO ZNAJDUJE SIĘ POD JEJ SYPIALNIĄ

Z życia gwiazd: ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI WYDAŁ WAŻNE OŚWIADCZENIE. CZY TO DEFINITYWNY KONIEC MAŁŻEŃSTWA Z MONIKĄ ZAMACHOWSKĄ? FANI SĄ ZAŁAMANI