Od jakiegoś czasu można zaobserwować stały wzrost cen mediów. Wygląda na to, że tendencja ta zostanie zachowana. Pojawiają się kolejne informacje o podwyżkach – teraz zdrożeć miałaby woda.

Woda i ścieki będą jeszcze droższe?

Super Express informuje, że w 94% wniosków taryfowych, które trafiły z samorządów do Regionalnych Zakładów Gospodarki Wodnej, zakłada wyższe ceny za wodę i ścieki.

Przemysław Daca, prezes Wód Polskich, zauważa, że wiele z tych wniosków nie ma uzasadnienia. Twierdzi, że jest to praktyka niedopuszczalna – szczególnie z racji faktu, że podczas pandemii koronawirusa zużycie wody jest wyższe.

Woda. Źródło: Youtube Dla Pieniędzy
Woda. Źródło: Youtube Dla Pieniędzy

Co ciekawe, obecnie w Polsce za wodę płaci się niemal tyle samo, co na zachodzie, czyli średnio ok. 12 zł brutto. Mimo to samorządy chcą podwyższyć opłaty za wodę i ścieki.

Poprzednia taryfa obowiązywała od 2018 roku. Teraz, w marcu 2021, samorządy składają wnioski, w których podają stawki na kolejne trzy lata. O odpowiednie ceny dbają Wody Polskie, które egzekwują przestrzeganie Prawa wodnego i zapobiegają sztucznym podwyżkom cen, akceptują zaś taki wzrost, który ma związek z wyższymi opłatami stałymi lub inwestycjami.

Przemysław Daca zaznaczył, że celem Wód Polskich jest po prostu dbanie o interes społeczeństwa, regulowanie cen wody i zapewnienie dostępu do niej wszystkim Polakom. Obecnie do RZGW trafiło już 1,5 tys. wniosków taryfowych, czyli 64% wszystkich wniosków.

Woda. Źródło: Youtube Wirtualne Media
Woda. Źródło: Youtube Wirtualne Media

W 94% złożonych wniosków znajdują się propozycje wyższych opłat za wodę i ścieki. 3% chce utrzymać obecne stawki, zaś 3% - obniżyć je.

Podwyżki mają sięgać nawet 20%. Już teraz Polacy płacą europejskie stawki za wodę, choć społeczeństwo jest mniej zamożne niż w krajach zachodnich.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MIŁOŚNICY SPANIA NIE BĘDĄ ZADOWOLENI Z TEJ WIADOMOŚCI! NIEBAWEM POŚPIMY BOWIEM O GODZINĘ KRÓCEJ. KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI

O tym się mówi w Polsce: ARCYBISKUP MAREK JĘDRASZEWSKI WYDAŁ WSKAZANIA W SPRAWIE CELEBRACJI WIELKIEGO TYGODNIA. PROSI O JEDNĄ WAŻNĄ RZECZ. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: PREZYDENT JOE BIDEN W PRZESZŁOŚCI MUSIAŁ ZMIERZYĆ SIĘ Z NIEWYOBRAŻALNIE TRUDNĄ SYTUACJĄ. STRATA BYŁA OGROMNIE BOLESNA. JEGO HISTORIA PORUSZA DO GŁĘBI

Z życia gwiazd: WALDUŚ ZE „ŚWIATA WEDŁUG KIEPSKICH” NIE PRZYPOMINA SAMEGO SIEBIE. AKTOR APELUJE O POMOC. JAK OBECNIE WYGLĄDA BARTOSZ ŻUKOWSKI