Pierwszą oznaką nadchodzących ciepłych dni jest znaczne wydłużanie się długości dnia. Kiedy wstajemy do pracy jest już widno, a popołudnia również nie są już tak szare i nostalgiczne jak dotychczas. Miejmy nadzieję, że i temperatury niebawem znacząco wskoczą do góry!

Już za kilka dni zmiana czasu z zimowego na letni!

Jak informuje portal Super Express, miłośnicy odsypiania trudów tygodnia w weekend nie będą jednak zadowoleni! Bowiem już w ten weekend, w nocy z 27 na 28 marca nastąpi zmiana czasu na letni. Przestawimy więc zegarki z godziny 2:00 na 3:00, a więc w praktyce pośpimy o godzinę krócej!

Od wielu lat trwają jednak dyskusje na temat tego, czy w obecnych czasach zmiana czasu z zimowego na letni, a potem z letniego na zimowy faktycznie jest konieczna i czy wnosi ona jakikolwiek pożytek do organizacji naszego dnia. Według zwolenników, takie zmiany czasu mają spowodować spadek zużycia energii elektrycznej, poprzez maksymalizację pracy podczas dostępu do światła dziennego.

Czy nastąpią zmiany w tej sprawie?

Według czasu letniego będziemy funkcjonować aż do października. Zgodnie z obecnymi ustaleniami Unii Europejskiej, czas letni obowiązuje dokładnie do ostatniej niedzieli października, do godziny 1:00. Rozgraniczenie takie funkcjonuje już od 20 lat i na ten moment nic nie zapowiada, aby nadeszły zmiany w tej kwestii.