Polacy przywykli już do corocznych Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i z niecierpliwością czekają na możliwość podzielenia się dobrem z innymi oraz koncerty swoich ulubionych artystów. Wielkimi krokami zbliża się już 29. edycja imprezy. Z tej okazji warto przypomnieć, jak wyglądała pierwsza.

Agata Młynarska opowiedziała, jak wyglądał pierwszy Finał WOŚP

Portal Viva! zauważa, że w ostatnich latach padają kolejne rekordy kwot, które następnie przeznaczane są na sprzęt do szpitali. Jednak nie zawsze było z aż takim rozmachem. Jak to wyglądało na początku?

Agata Młynarska, Jurek Owsiak. Źródło: Youtube TVN Style
Agata Młynarska, Jurek Owsiak. Źródło: Youtube TVN Style

2 marca 1993 to data, którą wszyscy przedstawiciele Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapamiętają na długo. To właśnie wtedy zorganizowano pierwszy finał. Na początku myślano, że to istne szaleństwo, ale Polacy byli chętni do pomocy!

Agata Młynarska wspomina to jako „wielobarwną bombę”. Zbierała pieniądze na WOŚP i dostawała je wszędzie – do kieszeni, za koszulę. Obwieszano jej palce biżuterią, którą oddawano na zbiórkę.

Bardzo szybko podłoga studio zamieniła się w miejsce z rozsypanymi przez dzieci pieniądze. Po zakończeniu finału ona i sztab organizatorów zamiatał z podłogi datki.

Tata dziennikarki, Wojciech Młynarski, najpierw był nieprzekonany. Ona jednak wyjaśniła mu działania Jurka Owsiaka i podkreśliła, że przekonała tatę, który także uczestniczył w WOŚP. Ba, po śmierci artysty rękopis utworu „Róbmy swoje” trafił na licytację.

Jerzy Owsiak/ YouTube @TVN Style
Jerzy Owsiak/ YouTube @TVN Style

Agata Młynarska prowadziła pierwszy Finał WOŚP razem z Jerzym Owsiakiem. Byli współprowadzącymi „Róbta, co chceta” w TVP i świetnie się dogadywali.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: SMUTNA WIADOMOŚĆ. RYSZARD KOTYS POŻEGNAŁ SIĘ Z ŻYCIEM. PAŹDZIOCH ZE „ŚWIATA WEDŁUG KIEPSKICH” PRZEGRAŁ WALKĘ Z CHOROBĄ

O tym się mówi w Polsce: KASIA TUSK W MOCNYCH SŁOWACH OCENIŁA WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO. INTERNAUCI SĄ PORUSZENI, NIGDY NIE BYŁA AŻ TAK BEZPOŚREDNIA

O tym się mówi na świecie: MAŁŻONKOWIE POSTANOWILI PO LATACH OTWORZYĆ ZAPOMNIANY PREZENT ŚLUBNY. JEGO ZAWARTOŚĆ BYŁA ZASKOCZENIEM DLA WSZYSTKICH

Z życia gwiazd: WSPÓŁPROWADZĄCY „PYTANIE NA ŚNIADANIE” MARTWILI SIĘ O IDĘ NOWAKOWSKĄ. ZAUWAŻYLI, ŻE COŚ JEST NIE TAK. CHODZI O CIĄŻĘ PREZENTERKI