Ryszard Kotys był cenionym, znanym i lubianym polskim aktorem. Niestety, media obiegła nadzwyczaj smutna wiadomość – artysta odszedł z tego świata.

Zmarł Ryszard Kotys

Portal Pikio ujawnia szczegóły. Ryszard Kotys, znany w ostatnich latach szczególnie z roli Mariana Paździocha w serialu „Świat według Kiepskich”, odszedł minionej nocy.

Ryszard Kotys. Źródło: Youtube ATM Grupa
Ryszard Kotys. Źródło: Youtube ATM Grupa

Artysta zmarł w wieku 88 lat. Jak podają media, winna jego śmierci była choroba. Co mu dolegało?

Smutne informacje na temat Ryszarda Kotysa docierają do całej Polski. Aktor odszedł z tego świata w nocy z 27 na 28 stycznia. Już wcześniej mówiło się, że ma duże problemy zdrowotne, jednak bezpośrednia przyczyna zgonu artysty jest nieznana.

Ryszard Kotys w ostatnich miesiącach czuł się coraz gorzej. Co jakiś czas opowiadał o tym, co u niego, w wywiadach i rozmowach. Mówił wówczas między innymi, że często gubi się w obcych miastach lub cudzych mieszkaniach.

Artysta był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Krakowie. Można go było spotkać na deskach wielu teatrów, a przez ponad 65 lat aktywności zawodowej pojawił się w 150 filmach fabularnych oraz ponad 40 serialach.

Ryszard Kotys. Źródło: Youtube Dla Ciekawskich
Ryszard Kotys. Źródło: Youtube Dla Ciekawskich

„Świat według Kiepskich” był produkcją, z którą związał się w 1999 roku. Choć jego stan zdrowia sprawił, że zaprzestał grania w filmach oraz teatrach, do końca grał Mariana Paździocha w serialu Polsatu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JUREK OWSIAK PODCZAS COROCZNEGO FINAŁU WOŚP ZBIERA OGROMNE PIENIĄDZE, KTÓRE PRZEKAZUJE POTRZEBUJĄCYM. CZY W TYM ROKU JEST SZANSA NA REKORD

O tym się mówi w Polsce: JEST UZASADNIENIE WYROKU W SPRAWIE USTAWY Z DN. 22 PAŹDZIERNIKA 2020. POLACY MASOWO ROZPOCZYNAJĄ PROTESTY. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ WILLIAM MUSIAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICYJNYM PSEM, A KRÓLOWA ELŻBIETA ZNALAZŁA SIĘ NA CELOWNIKU STRAŻNIKA. CO SIĘ WYDARZYŁO NA KRÓLEWSKIM DWORZE

Z życia gwiazd: DLACZEGO CZESŁAWA NIEMENA NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS? PORUSZAJĄCE WYZNANIE CÓRKI ARTYSTY. POWÓD JEST INNY NIŻ SĄDZONO PRZEZ WIELE LAT