Jerzy Owsiak i jego Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat działają, by pomóc potrzebującym. Zbierane już od niemal 30 lat pieniądze pozwalają na kupno profesjonalnego, potrzebnego wyposażenia do polskich szpitali.

Polacy chętnie przyłączają się do zbiórek i uczestniczą w Finałach WOŚP, które odbywają się co roku w styczniu. Pod tym względem, jak i innymi, 2021 rok będzie zupełnie inny niż poprzednie – koronawirus nie pozwala na zorganizowanie tegorocznej imprezy w tradycyjnej formie.

Jurek Owsiak. Źródło: Youtube tvs24 Suwalszczyzna
Jurek Owsiak. Źródło: Youtube tvs24 Suwalszczyzna

Nie oznacza to jednak, że 29. Finał WOŚP się nie odbędzie – z wielką determinacją Jurka Owsiaka i całego sztabu nie ma o tym mowy. Gdańsk również włączy się do pomocy innym.

Jak będzie wyglądał Finał WOŚP w Gdańsku?

Portal Fakt prezentuje plan na tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Miasto Pawła Adamowicza mimo tego, co się tam wydarzyło, gra do jednej bramki z Jerzym Owsiakiem.

Podczas tegorocznego Finału nie zabraknie dobrej energii oraz muzyki, jednak nie w formie, jaką znamy z corocznych imprez. Zachowanie bezpieczeństwa jest sprawą priorytetową, dlatego zmieniono zasady wydarzenia.

Finał WOŚP. Źródło: Youtube Portal Miasta Gdańska
Finał WOŚP. Źródło: Youtube Portal Miasta Gdańska

Na ulicach pojawią się oczywiście wolontariusze, dodatkowo w Gdańsku stanęła iluminacja przypominająca o Finale WOŚP, a także ogromna puszka przy Targu Węglowym. Znajduje się na niej kod QR, korzystając ze smartfona można przelać pieniądze bezpośrednio do e-skarbonki WOŚP.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz bardzo prosi mieszkańców miasta o otwartość oraz by pamiętali o dzieleniu się dobrym z innymi, także w tych trudnych czasach.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: SMUTNA WIADOMOŚĆ. RYSZARD KOTYS POŻEGNAŁ SIĘ Z ŻYCIEM. PAŹDZIOCH ZE „ŚWIATA WEDŁUG KIEPSKICH” PRZEGRAŁ WALKĘ Z CHOROBĄ

O tym się mówi w Polsce: KASIA TUSK W MOCNYCH SŁOWACH OCENIŁA WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO. INTERNAUCI SĄ PORUSZENI, NIGDY NIE BYŁA AŻ TAK BEZPOŚREDNIA

O tym się mówi na świecie: MAŁŻONKOWIE POSTANOWILI PO LATACH OTWORZYĆ ZAPOMNIANY PREZENT ŚLUBNY. JEGO ZAWARTOŚĆ BYŁA ZASKOCZENIEM DLA WSZYSTKICH

Z życia gwiazd: WSPÓŁPROWADZĄCY „PYTANIE NA ŚNIADANIE” MARTWILI SIĘ O IDĘ NOWAKOWSKĄ. ZAUWAŻYLI, ŻE COŚ JEST NIE TAK. CHODZI O CIĄŻĘ PREZENTERKI