Kasia Tusk przez lata osiągnęła status jednej z najpopularniejszych polskich blogerek. Jej strona oraz Instagram to miejsce w sieci, w którym raczej skupia się na treściach niezwiązanych z panującymi w kraju nastrojami.

Są jednak wyjątki. Córka byłego premiera jest świadoma, jak duży jest jej wpływ na czytelników, i w najważniejszych sprawach nie zamierza milczeć. Dlatego tym razem również zabrała głos. Co powiedziała?

Kasia Tusk. Źródło: Youtube Warszawa.naszemiasto.pl
Kasia Tusk. Źródło: Youtube Warszawa.naszemiasto.pl

Kasia Tusk ostro o wyroku TK

Przypomnijmy – wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji już w październiku wzbudził ogromne emocje i sprawił, że setki tysięcy Polek i Polaków wyszły na ulice.

Portal Radio Zet donosi, że podczas środowej nocy wspomniany wyrok doczekał się publikacji. Oznacza to, że usunięcie ciąży w Polsce stało się niemal niemożliwe – przepisy obowiązują od momentu ich opublikowania.

Kasia Tusk. Źródło: Youtube Rzeczy Od Serca
Kasia Tusk. Źródło: Youtube Rzeczy Od Serca

Kasia Tusk mimo rzadko zabieranego głosu nie kryje się z tym, że przeciwna jest wyrokowi TK. Jeszcze wczoraj, po publikacji samego uzasadnienia, rozpoczęły się kolejne masowe protesty.

Córka byłego premiera także zabrała głos. Na swoim Instagramie wstawiła nagłówek o publikacji wyroku i dopisała, że jest to pozbawienie Polek „podstawowych praw człowieka”, a także „skazanie na tortury” przez rząd z jego pełną świadomością.

Źródło: Instagram @makelifeeasier_pl
Źródło: Instagram @makelifeeasier_pl

Trzeba przyznać, że tak mocne słowa nie są domeną Kasi, jednak w ważnej sprawie nie zamierza milczeć ani nadawać swojej wypowiedzi łagodnego tonu.

Planujecie wyjść na ulice po opublikowaniu wyroku na kobiety?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JUREK OWSIAK PODCZAS COROCZNEGO FINAŁU WOŚP ZBIERA OGROMNE PIENIĄDZE, KTÓRE PRZEKAZUJE POTRZEBUJĄCYM. CZY W TYM ROKU JEST SZANSA NA REKORD

O tym się mówi w Polsce: JEST UZASADNIENIE WYROKU W SPRAWIE USTAWY Z DN. 22 PAŹDZIERNIKA 2020. POLACY MASOWO ROZPOCZYNAJĄ PROTESTY. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ WILLIAM MUSIAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICYJNYM PSEM, A KRÓLOWA ELŻBIETA ZNALAZŁA SIĘ NA CELOWNIKU STRAŻNIKA. CO SIĘ WYDARZYŁO NA KRÓLEWSKIM DWORZE

Z życia gwiazd: DLACZEGO CZESŁAWA NIEMENA NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS? PORUSZAJĄCE WYZNANIE CÓRKI ARTYSTY. POWÓD JEST INNY NIŻ SĄDZONO PRZEZ WIELE LAT