Jeden z wybitnych polskich aktorów filmowych oraz teatralnych, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, zmaga się z poważnymi problemami w życiu prywatnym. Postanowił o tym opowiedzieć.

Córka Pawła Burczyka jest chora

Mowa o 52-letnim aktorze Pawle Burczyku. Artysta kojarzony przede wszystkim z rolą starszego posterunkowego w „13 posterunku” nie jest rozpieszczany przez życie i postanowił wyznać całą prawdę o tym, co spotkało jego córkę.

Paweł Burczyk. Źródło: Youtube Gazeta Olsztyńska
Paweł Burczyk. Źródło: Youtube Gazeta Olsztyńska

Okazuje się, że dziewczynka ma poważne problemy ze zdrowiem. Super Express ujawnia, że nie słyszała, nie mówiła i ledwie się poruszała. To otworzyło Burczykowi oczy na problem ludzi chorych i to, jak postrzegają ich zdrowi. Postanowił wykorzystać ten temat do nakręcenia filmu.

Aktor odgrywający rolę posterunkowego Luksusa w „13 posterunku” ma córkę chorą na autyzm. Diagnoza nadeszła bardzo późno, dopiero wtedy, gdy dziecko miało ok. 6-7 lat. Jak ujawnia, „prognozy były straszne”.

Wiele osób twierdziło, że to wszystko przez podrzucanie dziecka w pierwszych latach, niektórzy próbowali przekonać, że choroba minie. Słysząc tak niską świadomość, Paweł Burczyk postanowił zająć się tematem i stworzyć film fabularny „Zobaczyć Lili – autystyczna, autentyczna historia”.

Paweł Burczyk. Źródło: Youtube Gazeta Olsztyńska
Paweł Burczyk. Źródło: Youtube Gazeta Olsztyńska

W produkcji chcą pokazać, jak wygląda codzienność autystyka, edukować i uświadamiać. Wyznał także, że co jakiś czas dzwonią do niego kolejne osoby z całego kraju, które usłyszały diagnozy dzieci – autyzm. Próbują one uzyskać pomoc i pytają o rady. Co wtedy mówi Paweł Burczyk? Zapewnia, że należy wierzyć w swoje dziecko, ale także poświęcić mu masę pracy oraz zaangażowania i uzbroić się w anielską cierpliwość.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: SMUTNA WIADOMOŚĆ. RYSZARD KOTYS POŻEGNAŁ SIĘ Z ŻYCIEM. PAŹDZIOCH ZE „ŚWIATA WEDŁUG KIEPSKICH” PRZEGRAŁ WALKĘ Z CHOROBĄ

O tym się mówi w Polsce: KASIA TUSK W MOCNYCH SŁOWACH OCENIŁA WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO. INTERNAUCI SĄ PORUSZENI, NIGDY NIE BYŁA AŻ TAK BEZPOŚREDNIA

O tym się mówi na świecie: MAŁŻONKOWIE POSTANOWILI PO LATACH OTWORZYĆ ZAPOMNIANY PREZENT ŚLUBNY. JEGO ZAWARTOŚĆ BYŁA ZASKOCZENIEM DLA WSZYSTKICH

Z życia gwiazd: WSPÓŁPROWADZĄCY „PYTANIE NA ŚNIADANIE” MARTWILI SIĘ O IDĘ NOWAKOWSKĄ. ZAUWAŻYLI, ŻE COŚ JEST NIE TAK. CHODZI O CIĄŻĘ PREZENTERKI