Wszystko wskazuje na to, że emeryci i renciści mogą już otwierać szampana. Coroczna waloryzacja przebiegnie po ich myśli. Do wiadomości podano decyzję Sejmu w tej sprawie.

Portal TVN24 poinformował o tym, jakie przepisy uchwalono. Z pewnością przypadną one do gustu seniorom.

ZUS. Źródło: Youtube TV Dami Jelenia Góra
ZUS. Źródło: Youtube TV Dami Jelenia Góra

Waloryzacja rent i emerytur 2021, jest decyzja Sejmu

To już pewne. Zamiast mówienia o prawdopodobnej podwyżce emerytur i rent można z całą pewnością ją zapowiedzieć. Od marca nastąpią zmiany, które spodobają się seniorom. Mowa rzecz jasna o waloryzacji, którą uchwalono.

Okazuje się bowiem, że waloryzacja przebiegnie w sposób kwotowo-procentowy, co oznacza spore korzyści także dla osób, którym przysługują najniższe świadczenia. Seniorzy mogą liczyć na podwyżki o wysokości co najmniej 50 zł brutto.

Oznacza to, że najniższa emerytura będzie wynosić 1250 zł brutto. Nowe zasady zostały już uznane przez Sejm przeważającą większością – padło aż 438 głosów za, jedynie 2 przeciw. 8 osób wstrzymało się od głosu.

Sejm RP. Źródło: Youtube TV Dami Jelenia Góra
Sejm RP. Źródło: Youtube TV Dami Jelenia Góra

Zmiany zostaną wprowadzone od 1 marca 2021 roku. Waloryzacja ma wynosić 3,84% lub co najmniej 50 zł brutto – zależnie od tego, która z opcji będzie korzystniejsza dla danego świadczeniobiorcy.

Jak prognozuje ministerstwo rodziny, sama waloryzacja będzie kosztować ok. 9,6 mld zł z budżetu państwa, a ściślej mówiąc – z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Proponowana przez opozycję poprawka zakładająca wzrost kwotowy świadczeń o co najmniej 70 zł brutto została odrzucona przez Sejm. Teraz projekt ustawy zostanie skierowany do Senatu, gdzie nastąpią dalsze prace.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CHUCK NORRIS NAGRAŁ FILMIK PROSTO DO JURKA OWSIAKA. „STRAŻNIK TEKSASU” ZŁOŻYŁ ŻYCZENIA PREZESOWI FUNDACJI WOŚP. CO POWIEDZIAŁ

O tym się mówi w Polsce: PIERWSZY PRZYPADEK ZARAŻENIA ZMUTOWANYM KORONAWIRUSEM W POLSCE. CZY SZCZEPIENIA BĘDĄ SKUTECZNE WOBEC NOWEJ MUTACJI Z WIELKIEJ BRYTANII

O tym się mówi na świecie: JOE BIDEN KILKA LAT TEMU STRACIŁ DZIECKO. NOWY PREZYDENT USA UCZCIŁ PAMIĘĆ SYNA. JEGO PORUSZAJĄCE SŁOWA NA DŁUGO ZAPADNĄ W PAMIĘĆ

Z życia gwiazd: ADAM MAŁYSZ I JEGO ŻONA MUSIELI POGODZIĆ SIĘ ZE SMUTNĄ RZECZYWISTOŚCIĄ. REALIA ZMUSIŁY ICH DO ZMIANY ŻYCIOWYCH PLANÓW. O CZYM MOWA