Koronawirus spowodował, że nasza codzienność zmieniła się o 180 stopni. Obecnie niemal wszystko wygląda inaczej – nawet zwykłe wyjście z domu, ponieważ musimy pamiętać o zasłonięciu nosa i ust.

Najbardziej uciążliwe są jednak obostrzenia, jak zauważają Polacy – po części absurdalne. Szczególne oburzenie wywołuje zamknięcie branży fitness, gdyż to właśnie dzięki basenom, siłowniom czy klubom fitness część społeczeństwa dba o zdrowie i kondycję, co przekłada się również na odporność, a także branży hotelarskiej, stoków narciarskich oraz branży gastronomicznej (poza realizacją zamówień na wynos lub z dowozem).

Jarosław Gowin. Źródło: Youtube Wprost
Jarosław Gowin. Źródło: Youtube Wprost

Co dalej z obostrzeniami, czy zostaną złagodzone?

Portal WP postanowił zapytać wicepremiera Jarosława Gowina o dalsze plany w sprawie obostrzeń – wszak część branż narażona jest na ogromne, długotrwałe straty, kolejni przedsiębiorcy bankrutują, a nastroje społeczne pogarszają się niemal z dnia na dzień.

Obecne obostrzenia obowiązują do 31 stycznia. Czego możemy się spodziewać od 1 lutego? Czy nastąpią znaczące zmiany? Wszystko na to wskazuje – tak przynajmniej twierdzi wicepremier.

Jarosław Gowin zapewniał, że politycy codziennie konsultują się z lekarzami oraz naukowcami i choć ostateczne decyzje zapadną na początku przyszłego tygodnia, już teraz może zdradzić co nieco. Póki co nie chce za wcześnie zapewniać o poluzowaniu obostrzeń, by nie wprowadzać zamętu wśród właścicieli firm, jednak zdaniem wicepremiera należy zacząć stopniowo odmrażać polską gospodarkę.

Jarosław Gowin. Źródło: Youtube Wprost
Jarosław Gowin. Źródło: Youtube Wprost

Na początek Jarosław Gowin wspomina, że „nie ma uzasadnionych podstaw”, by galerie handlowe oraz wielkopowierzchniowe sklepy pozostały zamknięte dłużej niż do 31 stycznia. Prawdopodobnie można zatem spodziewać się ich otwarcia. Jednocześnie wicepremier poinformował, że „nie złoży takiej deklaracji” co do pozostałych branż.

Jak myślicie, czego możemy się spodziewać od 1 lutego? Według pierwszych przecieków raczej nie ma co liczyć na otwarcie gastronomii czy hoteli.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CHUCK NORRIS NAGRAŁ FILMIK PROSTO DO JURKA OWSIAKA. „STRAŻNIK TEKSASU” ZŁOŻYŁ ŻYCZENIA PREZESOWI FUNDACJI WOŚP. CO POWIEDZIAŁ

O tym się mówi w Polsce: PIERWSZY PRZYPADEK ZARAŻENIA ZMUTOWANYM KORONAWIRUSEM W POLSCE. CZY SZCZEPIENIA BĘDĄ SKUTECZNE WOBEC NOWEJ MUTACJI Z WIELKIEJ BRYTANII

O tym się mówi na świecie: JOE BIDEN KILKA LAT TEMU STRACIŁ DZIECKO. NOWY PREZYDENT USA UCZCIŁ PAMIĘĆ SYNA. JEGO PORUSZAJĄCE SŁOWA NA DŁUGO ZAPADNĄ W PAMIĘĆ

Z życia gwiazd: ADAM MAŁYSZ I JEGO ŻONA MUSIELI POGODZIĆ SIĘ ZE SMUTNĄ RZECZYWISTOŚCIĄ. REALIA ZMUSIŁY ICH DO ZMIANY ŻYCIOWYCH PLANÓW. O CZYM MOWA