Narodowy program szczepień na COVID-19 w Polsce trwa. Mimo opóźnień w dostawach szczepionek i znacznie wolniejszym niż przewidywane postępom udało się zaszczepić już ponad pół miliona osób. Niestety, nie każdy ma takie szczęście.

Anulowany termin szczepienia 88-latki

Historię 88-letniej kobiety, która zgłosiła się na szczepienie, opisano na łamach portalu WP. Niestety, póki co nie udało jej się doczekać swojego terminu, choć ten był już wyznaczony.

COVID-19. Źródło: Youtube Doctor Mike Hansen
COVID-19. Źródło: Youtube Doctor Mike Hansen

Okazuje się bowiem, że przez fakt, iż do Polski dotrze mniej szczepionek niż zakładano, seniorka nie ma co liczyć na panaceum. Dostała wiadomość informującą, że anulowano jej wizytę, która była już umówiona, i poproszono o kontakt pod nr 989, gdzie będzie mogła uzgodnić nowy termin szczepienia.

To problem nie tylko osób starszych, ale i medyków. Grupa "0" wciąż nie została wyszczepiona, a przez zmniejszone dostawy panaceum do Polski potrwa to znacznie dłużej niż zakładano.

Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube CNBC
Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube CNBC

Termin seniorki wyznaczony był na 16 lutego. Szczepienie miało się odbyć w jej mieście, Piasecznie. Z pomocą córki zarejestrowała się przez internet. SMS oraz mail o anulowaniu szczepienia dotarły we wtorek, 19 stycznia, niecały miesiąc przed umówionym terminem.

Po telefonie na infolinię udało się znaleźć termin. By szczepienie odbyło się jeszcze w lutym, konieczne było zdecydowanie się na nie w oddalonym o 25 km Grójcu. Seniorka skorzysta z pomocy córki, która ją na nie zawiezie, jednak słusznie zauważa ona, że nie każdy senior ma możliwość dojazdu.

Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube CNBC
Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube CNBC

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wizyty części pacjentów zostały anulowane przez zmniejszone dostawy szczepień na COVID-19 do Polski. Ze względu na to wprowadzono inny system zamówień oraz ogólną organizację szczepień.

Wizyta może zostać anulowana jedynie przez pacjenta albo placówkę, która ma go przyjąć. Nie wiadomo, ile jest przypadków podobnych do 88-latki z Piaseczna. Mówi się o "setkach osób".

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CHUCK NORRIS NAGRAŁ FILMIK PROSTO DO JURKA OWSIAKA. „STRAŻNIK TEKSASU” ZŁOŻYŁ ŻYCZENIA PREZESOWI FUNDACJI WOŚP. CO POWIEDZIAŁ

O tym się mówi w Polsce: PIERWSZY PRZYPADEK ZARAŻENIA ZMUTOWANYM KORONAWIRUSEM W POLSCE. CZY SZCZEPIENIA BĘDĄ SKUTECZNE WOBEC NOWEJ MUTACJI Z WIELKIEJ BRYTANII

O tym się mówi na świecie: JOE BIDEN KILKA LAT TEMU STRACIŁ DZIECKO. NOWY PREZYDENT USA UCZCIŁ PAMIĘĆ SYNA. JEGO PORUSZAJĄCE SŁOWA NA DŁUGO ZAPADNĄ W PAMIĘĆ

Z życia gwiazd: ADAM MAŁYSZ I JEGO ŻONA MUSIELI POGODZIĆ SIĘ ZE SMUTNĄ RZECZYWISTOŚCIĄ. REALIA ZMUSIŁY ICH DO ZMIANY ŻYCIOWYCH PLANÓW. O CZYM MOWA