Szczepienia na COVID-19 wreszcie stały się rzeczywistością. Po długich miesiącach oczekiwań dotarły one także do Polski. Chciałoby się rzec, że „idą jak burza”, niestety jednak nie obyło się bez problemów – program powszechnego szczepienia nie jest realizowany tak prężnie, jak pierwotnie zakładano.

Części Polaków udało się już załapać na swoją kolej (co niektórym – bez kolejki), pozostali jednak muszą cierpliwie czekać. I choć zdawałoby się, że każdy liczy na to, że czym prędzej nabierzemy zbiorowej odporności i wrócimy do normalności, to jednak wiele osób wciąż ma obawy.

Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube Dziennik Wschodni
Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube Dziennik Wschodni

Być może rozwieje je fakt, że każdy, kto spotka się z powikłaniami poszczepiennymi, może liczyć na pieniądze ze specjalnego funduszu.

Odszkodowania dla Polaków z powikłaniami po szczepieniu

Portal Lelum informuje, iż w razie powikłań można się będzie spodziewać odszkodowań. Pieniądze na wypłaty będą pochodziły z funduszu kompensacyjnego. Jak przy każdym szczepieniu, może, lecz wcale nie musi dojść do powikłań.

Obecnie zaszczepionych jest ponad pół miliona Polaków, a liczba ta wciąż rośnie. W razie powikłań mogą się czuć bezpiecznie – nie zostaną bez pomocy, otrzymają pieniądze w ramach odszkodowania. Fundusz kompensacyjny pozwoli na wypłaty.

Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube Dziennik Wschodni
Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube Dziennik Wschodni

Mec. Jolanta Budzowska jako prawnik ocenia, że choć powikłania nie są zależne od błędów ludzkich, to jednak mogą niekiedy wystąpić jako skutki uboczne. I choć w ulotkach można o nich przeczytać, to jednak dobrym pomysłem jest wynagrodzenie utrudnień tym, którzy znajdą się w niewielkim ułamku osób z powikłaniami.

O jakich kwotach mowa? Wszystko będzie zależało od rodzaju powikłań, jednak może to być od 3 do nawet 100 tysięcy złotych. Póki co mowa jedynie o szczepieniach na COVID-19, jednak już teraz zapowiada się, że w 2022 roku obejmie wszystkie szczepionki.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CHUCK NORRIS NAGRAŁ FILMIK PROSTO DO JURKA OWSIAKA. „STRAŻNIK TEKSASU” ZŁOŻYŁ ŻYCZENIA PREZESOWI FUNDACJI WOŚP. CO POWIEDZIAŁ

O tym się mówi w Polsce: PIERWSZY PRZYPADEK ZARAŻENIA ZMUTOWANYM KORONAWIRUSEM W POLSCE. CZY SZCZEPIENIA BĘDĄ SKUTECZNE WOBEC NOWEJ MUTACJI Z WIELKIEJ BRYTANII

O tym się mówi na świecie: JOE BIDEN KILKA LAT TEMU STRACIŁ DZIECKO. NOWY PREZYDENT USA UCZCIŁ PAMIĘĆ SYNA. JEGO PORUSZAJĄCE SŁOWA NA DŁUGO ZAPADNĄ W PAMIĘĆ

Z życia gwiazd: ADAM MAŁYSZ I JEGO ŻONA MUSIELI POGODZIĆ SIĘ ZE SMUTNĄ RZECZYWISTOŚCIĄ. REALIA ZMUSIŁY ICH DO ZMIANY ŻYCIOWYCH PLANÓW. O CZYM MOWA