Gdy ogłoszono, jakie obostrzenia będą obowiązywać po 17 stycznia, na Polaków padł blady strach. Już teraz wiadomo, że co najmniej do końca miesiąca podtrzymane zostaną zasady wprowadzone jeszcze w grudniu – z jedną zmianą.

Samo to wywołało zaciekłe dyskusje – wszak dla wielu branż dalsze zamknięcie oznacza gigantyczne straty oraz upadek wielu firm. Przedsiębiorcy czują się traktowani niesprawiedliwie, nie potrafią zrozumieć absurdalnych decyzji władz. Jednak jeszcze większe emocje przyniósł powrót najmłodszych uczniów do szkół.

Andrzej Horban. Źródło: Youtube publicystykatvp
Andrzej Horban. Źródło: Youtube publicystykatvp

Dzieci wracają do szkół od 18 stycznia. Prof. Andrzej Horban wyjaśnia tę decyzję

Portal WP postanowił podczas krótkiej rozmowy zapytać prof. Andrzeja Horbana, czy to na pewno dobry pomysł. Czy powrót nieszczepionych uczniów do szkół i zetknięcie w dużych skupiskach wraz z – również nieszczepionymi – nauczycielami i pracownikami placówek na pewno jest rozsądnym planem? Czy nie wywoła kolejnej fali koronawirusa?

Już 18 stycznia do szkół pójdą uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Prof. Andrzej Horban skomentował całą sprawę i wyjaśnił, czy w konsekwencji nie zmusi to do wprowadzania kolejnych obostrzeń.

Andrzej Horban. Źródło: Youtube MedExpress TV
Andrzej Horban. Źródło: Youtube MedExpress TV

Jak wyjaśnia specjalista, wśród tej grupy najmniej jest zarażonych, są oni w grupie najniższego ryzyka i prawdopodobnie będą także najmniej zarażać innych. Właśnie dlatego do szkół pójdą na razie tylko najmłodsi.

Doradca ds. epidemii tłumaczył również, że jego zdaniem obecnie nauka stacjonarna dla najmłodszych to bezpieczne rozwiązanie i dodał, że jego wnuki w wieku szkolnym także pójdą uczyć się z innymi dziećmi.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MÓGŁ BYĆ TERAZ NA MIEJSCU KAMILA STOCHA. ŁUKASZ RUTKOWSKI O SWOICH ODEJŚCIU Z REPREZENTACJI. PADŁY MOCNE ZARZUTY. CO POWIEDZIAŁ SKOCZEK

O tym się mówi w Polsce: PROF. KRZYSZTOF SIMON W MOCNYCH SŁOWACH O SYTUACJI W POLSCE. „SŁUŻBA ZDROWIA WYSIĄDZIE”. CO NAS CZEKA W NAJBLIŻSZYM CZASIE

O tym się mówi na świecie: WAŻNY APEL MEDYKÓW DO KAŻDEGO RODZICA. CHWILA NIEUWAGI I MOŻE DOJŚĆ DO NIESZCZĘŚCIA, POKAZANO PRZEŚWIETLENIE 2-LATKI, KTÓRE DAJE DO MYŚLENIA

Z życia gwiazd: AUTOR NAGRANIA Z URODZIN ANDRZEJA PIASECZNEGO ZABRAŁ GŁOS. NERGAL SKOMENTOWAŁ AFERĘ WOKÓŁ WULGARNEGO FILMIKU. CO POWIEDZIAŁ