Dla wielu osób uchwalenie i wejście w życiu przepisów dotyczących powołania emerytur stażowych. Jednak wciąż nie wiadomo, co stanie się z projektem zapowiadanym przez prezydenta Andrzeja Dudę. Czy w 2021 roku dojdzie do zmian w emeryturach?

Emerytura stażowa ma być świadczeniem dla tych Polaków, którzy chcieliby i mają taką możliwość przejść na emeryturę wcześniej niż zakładany w ustawie wiek emerytalny, który dla kobiet wynosi 60 lat, a dla mężczyzn 65 lat. Świadczenie stażowe to nic innego, jak emerytura za odpowiednią liczbę przepracowanych lat.

Czy w 2021 roku w życie wejdą emerytury stażowe? Co z projektem zapowiadanym przez Andrzeja Dudę?

W 2020 roku nie udało się, jak przypomina serwis Strefa Biznesu, formalnie skierować do Sejmu projektu ustawy dotyczącego emerytur stażowych.

Każda osoba, która przepracowała 35 lat lub 40 w przypadku mężczyzn i odprowadzała nieustannie składki do ZUS, zgodnie z założeniami emerytur stażowych zyska prawo do otrzymania świadczenia po złożeniu wniosku.

Projekt ustawy do Sejmu ma prawo zgłosić Andrzej Duda jako prezydent. Czy tak się jednak stanie?

Warto zaznaczyć, że emerytura stażowa byłaby przywilejem, a nie obowiązkiem – te osoby, które chciałyby zgromadzić większe środki na swoich kontach ZUS miałyby do tego pełne prawo, pracując dalej.

Jest to rozwiązanie, która rozważa się w kategoriach uzupełnienia systemu emerytalnego w obecnym kształcie. Ma to być 120 procent najniższej emerytury. Czyli obecnie 1560 złotych.

Istnieją jednak obawy, że pieniądze wpłacane do ZUS ze składek emerytalnych przez osoby, która chciałyby uzyskać emeryturę stażową będą bardzo niskie, co w konsekwencji oznacza groszowe świadczenie.

Jak informował portal "Życie": KAMIL STOCH WYDAŁ PILNY APEL DO POLAKÓW. CZASU ZOSTAŁO BARDZO NIEWIELE I LICZY SIĘ KAŻDA MINUTA! SYTUACJA PRZYBRAŁA POWAŻNY OBRÓT. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: EDYTA GÓRNIAK DOKONAŁA PORUSZAJĄCEGO WYZNANIA. CHODZI O JEJ BYŁEGO UKOCHANEGO. GWIAZDA NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ. 2020 ROK BYŁ DLA NIEJ PRZEŁOMOWY

Portal "Życie" pisał również: POLACY NARESZCIE ODETCHNĄ Z ULGĄ! POJAWIŁ SIĘ WAŻNY APEL ZE STRONY NFZ. CHODZI O PLANOWE ZABIEGI. POZYTYWNE INFORMACJE DLA CHORYCH

Pisaliśmy również o: BLANKA LIPIŃSKA ZNÓW ZAKOCHANA? PISARKA ZACHWYCA SIĘ PEŁNYM ROMANTYZMU SYLWESTREM. W JEJ BRZUCHU ZNÓW MAJĄ FRUWAĆ MOTYLE. CZYJA TO ZASŁUGA