Do takich zdarzeń dochodzi bardzo rzadko. Nic więc dziwnego, że opisywany przypadek trafił do mediów nie tylko lokalnych, ale i ogólnopolskich. Mężczyzna znalazł się na językach obywateli w całym kraju.

Mężczyzna ukradł dzwon z kościelnej wieży, grożą mu poważne konsekwencje

Portal o2 opisał historię pewnego 43-latka, który z niewiadomych przyczyn dokonał kradzieży kościelnego dzwonu. Zdarzenie miało miejsce w nocy z 23 na 24 grudnia. Mężczyzna zabrał dzwon z parafii w Białej, w woj. małopolskim, a następnie postanowił… sprzedać go na złomie.

Dzwony. Źródło: Youtube Igor Janiga
Dzwony. Źródło: Youtube Igor Janiga

Duchowny z Białej zauważył, że dzwon zniknął, już 24 grudnia. Od razu zgłosił sprawę na policję i rozpoczęły się poszukiwania złodzieja, który najprawdopodobniej wspiął się po rusztowaniach na wieżę.

Dzwon, który został zabrany, ważył kilkadziesiąt kilogramów, a jego wartość wynosi ok. 4 tysięcy złotych. Złodziej nie miał jednak pojęcia o tym, ile mógłby dostać za przedmiot, więc dostarczył go do punktu skupu złomu, gdzie otrzymał jedynie 150 zł.

Dzwon został wykonany z brązu, a jego wartość jest znacznie wyższa niż kwota, którą dostał za niego złodziej. Ostatecznie udało się odzyskać przedmiot i ponownie znalazł się na wieży.

Dzwon. Źródło: Youtube Piotr Grążawski
Dzwon. Źródło: Youtube Piotr Grążawski

43-latek sam przyznał się do czynu, złożył już wyjaśnienia na policji. Funkcjonariusze z Mościc oraz prokuratura z Tarnowa zajmują się sprawą kradzieży, a złodziej może dostać karę nawet do 5 lat więzienia.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEUSTANNIE UJAWNIANE SĄ KOLEJNE INFORMACJE NA TEMAT SZCZEPIEŃ NA KORONAWIRUSA WŚRÓD CELEBRYTÓW. POJAWIŁO SIĘ OŚWIADCZENIE PARTNERKI EDWARDA MISZCZAKA

O tym się mówi w Polsce: KRZYSZTOF JACKOWSKI DOŚWIADCZYŁ NIESAMOWITEJ WIZJI DOTYCZĄCEJ SZCZEPIEŃ. JASNOWIDZ POTWIERDZA TO, CO MÓWIŁ WCZEŚNIEJ. POLAKOM NIE BĘDZIE ŁATWO

O tym się mówi na świecie: KSIĘCIU WILLIAMOWI NIE PODOBA SIĘ POSTĘPOWANIE HARRY’EGO I MEGHAN? MIAŁ WYSŁAĆ PISMO DO BRATA. TO EFEKT PODCASTU Z SYNKIEM BYŁEJ PARY KSIĄŻĘCEJ

Z życia gwiazd: EDYTA GÓRNIAK DOKONAŁA PORUSZAJĄCEGO WYZNANIA. CHODZI O JEJ BYŁEGO UKOCHANEGO. GWIAZDA NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ. 2020 ROK BYŁ DLA NIEJ PRZEŁOMOWY