Uwaga! Niebywale ważna informacja dla niemalże wszystkich kierowców. Już niebawem nadejdą bardzo niebezpieczne warunki atmosferyczne, a na drogach będzie bardzo ślisko. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wielu województw. Dla jakich?

Jak nietrudno zauważyć, zima w tym roku na razie nie jest zbyt sroga, lecz mroźne powietrze, porywisty wiatr i ujemne temperatury powodują, że na ulicach wcale nie jest tak bezpiecznie, jak mogłoby się wydawać wielu osobom.

Już dziś, jak wynika z zapowiedzi meteorologów, w wielu obszarach Polski będą padać marznące deszcze, co w połączeniu z niską temperaturą spowoduje tworzenie się gołoledzi na ulicach.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie specjalne ostrzeżenia pierwszego stopnia informujące o marznących opadach w aż dziesięciu województwach.

Będą to: wielkopolskie, lubuskie, opolskie, dolnośląskie i kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, śląskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, a także podlaskie.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że natężenie zjawiska będzie dość spore - może spowodować liczne straty materialne, ale także stanowić zagrożenie zdrowia lub życia.