Beata Szydło nie musi obecne obawiać się o wysokość swoich zarobków, czy też o to, czy będzie w stanie utrzymać się za emeryturę, którą otrzyma. Okazuje się jednak, że nie zawsze była pani premier mogła być pewna swoich zarobków, a jej życie wyglądało kolorowo.

Początki kariery

Jak informuje portal Super Express, Beata Szydło pochodzi z Przecieszyna na Śląsku. Jej ojciec był górnikiem, a mama pracowała w opiece społecznej. Młoda Beata Szydło wiedziała jednak od samego początku, że chce wybrać totalnie inną drogę. Studia podjęła w Krakowie, a jeszcze jako studentka pracowała w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.

Następnie Beata Szydło pracowała w Centrum Kultury w Libiążu, a potem w Ośrodku Kultury w Brzeszczach, gdzie pełniła funkcję dyrektora. W międzyczasie Beata Szydło nadal studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Szkole Głównej Handlowej i Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Zaraz po ukończeniu studiów młoda Beata Szydło zaczęła swoją karierę polityczną. Najpierw zostaje burmistrzem gminy Brzeszcze. Sprawowała także funkcję radnej powiatu oświęcimskiego, a dodatkowo została wybrana do sejmiku małopolskiego, jednak zrezygnowała z tej funkcji.

Co ciekawe, w 2004 roku Beata Szydło została także wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej działającej na terenie gminy Brzeszcze. W kolejnych latach polityk nieustannie rozwijała swoją karierę polityczną.

Przygoda z polityką

W 2007 i 2011 roku pod skrzydłami partii Prawo i Sprawiedliwość Beata Szydło trafiła do Sejmu. Od 2010 roku polityk sprawowała także rolę wiceprezesa PiS. W 2015 roku, kiedy Andrzej Duda postanowił kandydować na prezydenta, to właśnie Beata Szydło prowadziła jego sztab wyborczy.

W tym samym roku polityk została mianowana premierem Polski. Jednak już w 2017 roku Beata Szydło zrezygnowała z tej roli i została zastąpiona przez Mateusza Morawieckiego. Beata Szydło objęła wtedy stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów oraz przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

Natomiast już w 2019 roku Beata Szydło zasiadła w Parlamencie Europejskim, dzięki rekordowej ilości głosów w kraju. Jej kandydaturę poparło 525 811 osób!

Beata Szydło / YouTube:  Portal wPolityce
Beata Szydło / YouTube: Portal wPolityce

Jak informował portal "Życie": CZY KRÓLOWA ELŻBIETA II ZMIERZA DO KOŃCA SWOJEGO PANOWANIA? MONARCHINI ODBYŁA WAŻNE SPOTKANIE ZE SWOJĄ RODZINĄ. JAKIE KROKI ZOSTAŁY PODJĘTE

Przypomnij sobie: W SYLWESTRA MOŻEMY DOSTAĆ MANDAT? MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI WYJAŚNIA, JAKIE PRAWA MA POLICJA I CZEMU MAJĄ SŁUŻYĆ OBOSTRZENIA

Portal "Życie" pisał również: PREZYDENT WARSZAWY ZAAPELOWAŁ DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW STOLICY! RAFAŁ TRZASKOWSKI MA NADZIEJĘ, ŻE JEGO SŁOWA WEŹMIE DO SERCA WIELE OSÓB