Dziś odbyła się konferencja rządu. Podczas spotkania premier Mateusz Morawiecki zdecydował się rozwiać wszelkie wątpliwości Polaków. W kraju zastanawiano się w jaki sposób będzie sprawdzane oraz karane nieprzestrzeganie obostrzeń. Morawiecki rozwiał wszelkie wątpliwości. Już wiadomo czego możemy się spodziewać.

Morawiecki o nieprzestrzeganiu restrykcji w Boże Narodzenie oraz Sylwestra. Czy czeka nas kara?

Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o tym, ze zamierza wnioskować o zorganizowanie w trybie pilnym narady, na której to wszelkie wątpliwości, co do sposobów karania na nieprzestrzeganie restrykcji zostaną uregulowane. Na spotkaniu rządzący omówią kwestie kar oraz mandatów.

W sprawie ograniczeń, które nałożone zostały na czas Sylwestra premier powiedział, ze rządzący starali się w jak największym stopniu ograniczyć wszelkie działania gospodarcze, które umożliwiłby zorganizowanie imprezy okolicznościowej, dlatego tez restauracje, miejsca, które zapewniają zakwaterowanie czy sale bankietowe wciąż pozostaną zamknięte.

Premier Morawiecki zdecydował się także na ponowne zaapelowanie do Polaków o to, by przestrzegać rygory sanitarnego oraz godziny policyjnej, których zadaniem jest zahamowanie rozwoju wirusa i jednocześnie uratowanie wielu Polaków przed zachorowaniem.

Nie wszyscy są zadowoleni z pomysłu rządu. Jak mówią specjaliści wprowadzone w ostatnim czasie restrykcje są niekonstytucyjne. W przypadku złamania np. godziny policyjnej wiele spraw może zakończyć się w sadzie. Zdaniem specjalistów ich znaczna część będzie rozpatrzona na korzyść obywateli.

Sylwester/ screen YT
Sylwester/ screen YT
Sylwester/ screen YT

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RAFAŁ TRZASKOWSKI WYSZEDŁ DO POLAKÓW ZE SMUTNYMI INFORMACJAMI. CHOROBA POKONAŁA WAŻNĄ POSTAĆ POLSKIEJ OPOZYCJI DEMOKRATYCZNEJ. CHODZI O POSŁA

O tym się mówi w Polsce: DONALD TUSK PRZEKAZAŁ NA AUKCJĘ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY COŚ WYJĄTKOWEGO. ZA ILE ZOSTANIE WYLICYTOWANY WAŻNY DLA POLITYKA PRZEDMIOT

Z życia gwiazd: SPORE ZASKOCZENIE DLA WIELBICIELI „SPRAWY DLA REPORTERA”! ELŻBIETA JAWOROWICZ POKAZAŁA W PROGRAMIE TVP SWÓJ NIEZNANY TALENT. KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ