Rok 2020 powoli dobiega końca. Aktualnie znajdujemy się na ostatniej prostej. Już w przyszłym tygodniu Sylwester a co za tym idzie rozpoczęcie nowego roku. j Wszyscy liczymy na to, ze sytuacja w 2021 znacznie ulegnie zmianie. Polacy marzą o powrocie do normalności.

Choć chęć życia w normalnym wiecie bez pandemii pozostaje jeszcze w sferze marzeń na realne szczęście mogą liczyć polscy emeryci. Jak się okazuje rok 2021 będzie dla nich korzystny. Otrzymają oni dodatkowe pieniądze.

To będzie dobry rok dla polskich emerytów. Chodzi o wzrost świadczeń

ZUS
ZUS

Polski rząd rozpatrzył już projekt ustawy mówiący o zwiększeniu emerytury. Jaka kwota trafi na konta seniorów po waloryzacji?

Rządzący przyjęli waloryzację na poziomie 4,16 procent. Wartość waloryzacji zależy od inflacji- czyli wzrostu cen towarów oraz usług, które miały miejsce w poprzednim roku kalendarzowym. Dodatkowo należy do sumy dodać około 20% wzrostu przeciętnego wynagrodzenia. Mówiąc prosto jest to rekompensata za ciągle wzrastające ceny produktów oraz usług w Polsce.

W 2021 r. waloryzacja w Polsce wyniesie 4,16proc. Oznacza to, że zwiększy przeciętną emeryturę, rentę z tytułu niezdolności oraz rodzinną i socjalną. Wszyscy wyżej wymienieni a także emeryci otrzymujący 1200 zł świadczenia zyskają dodatkowo 50 zł. W bieżącym roku wysokość najniższych świadczeń wynosi 1200 zł, w roku 2021 będzie to 1250 zł. Osoby, którym należy się renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy otrzymają 937,5 zł świadczenia.

Pieniądze screen YT
Pieniądze screen YT

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RAFAŁ TRZASKOWSKI WYSZEDŁ DO POLAKÓW ZE SMUTNYMI INFORMACJAMI. CHOROBA POKONAŁA WAŻNĄ POSTAĆ POLSKIEJ OPOZYCJI DEMOKRATYCZNEJ. CHODZI O POSŁA

O tym się mówi w Polsce: DONALD TUSK PRZEKAZAŁ NA AUKCJĘ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY COŚ WYJĄTKOWEGO. ZA ILE ZOSTANIE WYLICYTOWANY WAŻNY DLA POLITYKA PRZEDMIOT

Z życia gwiazd: SPORE ZASKOCZENIE DLA WIELBICIELI „SPRAWY DLA REPORTERA”! ELŻBIETA JAWOROWICZ POKAZAŁA W PROGRAMIE TVP SWÓJ NIEZNANY TALENT. KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ