Każdy z nas marzy o świętach jak z pocztówki. Dom, bliscy, choinka i biały puch za oknem. Niestety dla niektórych może to pozostać jedynie w sferze marzeń. Czy przewidywania synoptyków sprawią, że bańka nadziei pęknie?

Święta jak z bajki? Synoptycy znają odpowiedź

Zima źródło: You Tube
Zima źródło: You Tube

Święta Bożego Narodzenia już jutro. Od pewnego czasu Polacy marzą o baśniowych świętach jak z filmu. Niestety śnieg staje się coraz rzadszym zjawiskiem. Wszyscy porzucili już nadzieje na to, ze tegoroczne Boże Narodzenie będzie białe.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przekreślają jednak faktu, ze śnieg może się jeszcze pojawić. Czy zaskoczy nas w święta?

Okazuje się, że okres świąt przebiegnie w nieco innej aurze niż się spodziewaliśmy. Ku zaskoczeniu wszystkich słupki wskażą dodatnie temperatury a z nieba spadnie jedynie deszcz. Słupki wskażą nawet do 11 stopni Celsjusza.

W pierwszy dzień Bożego Narodzenia również będzie pogodnie. Najcieplej będzie w południowych rejonach kraju. W pozostałych częściach kraju spadnie deszcz lub deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą od 1 stopnia na Suwałkach do 5 w Trójmieście.

Wszystko zmieni się w drugi dzień świąt. Jak twierdza synoptycy śnieg spadnie niemalże w całym kraju. Słupki wskażą od 0 do 3 stopni Celsjusza.

Jaka będzie tegoroczna zima? / YouTube: Tygodnik Podhalański
Jaka będzie tegoroczna zima? / YouTube: Tygodnik Podhalański

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RAFAŁ TRZASKOWSKI WYSZEDŁ DO POLAKÓW ZE SMUTNYMI INFORMACJAMI. CHOROBA POKONAŁA WAŻNĄ POSTAĆ POLSKIEJ OPOZYCJI DEMOKRATYCZNEJ. CHODZI O POSŁA

O tym się mówi w Polsce: DONALD TUSK PRZEKAZAŁ NA AUKCJĘ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY COŚ WYJĄTKOWEGO. ZA ILE ZOSTANIE WYLICYTOWANY WAŻNY DLA POLITYKA PRZEDMIOT

Z życia gwiazd: SPORE ZASKOCZENIE DLA WIELBICIELI „SPRAWY DLA REPORTERA”! ELŻBIETA JAWOROWICZ POKAZAŁA W PROGRAMIE TVP SWÓJ NIEZNANY TALENT. KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ