Jak podaje portal "Biznes Info", Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę PGNiG Obrót Detaliczny. Tym razem jest to dla klientów firmy dobra wiadomość, bo ceny gazu spadną o 4,5 proc. Kto najbardziej odczuje spadek cen?

Ceny gazu w dół!

Do tej pory większość informacji dotyczących naszych rachunków, zakładała ich podniesienie w 2021 roku. Tym razem Urząd Regulacji Energetyki wydał komunikat o zatwierdzeniu nowej taryfy dla PGNiG Obrót Detaliczny na przyszły rok.

W komunikacie poinformowano o spadku cen gazu o 4,5 proc., a także o pozostawieniu stawek i opłat abonamentowych na tym samym, co do tej pory poziomie. W praktyce oznacza to, że spadną średnie płatności w tej części faktury, która dotyczy obrotu o 4,1 proc. dla odbiorców gazu wysokometanowego oraz gazów zaazotowanych (Ls i Lw).

ga
gaz/ Pixabay

Szef Urzędu Regulacji Energetyki, Rafał Gawin, wskazuje, że obniżka cen gazu jest następstwem niskich cen tego paliwa na Towarowej Giełdzie Energii. Nie ulega wątpliwości, że ceny gazu w obrocie hurtowym są najniższe od lat, co skutuje już trzecią w tym roku obniżką cen gazu dla klientów.

Dla klientów, którzy korzystają z gazu wyłącznie do przygotowania posiłków, obniżki wyniosą około 40 gr mniej w skali miesiąca. W przypadku osób korzystających z gazu również do grzania wody oszczędność to już 2,40 zł co miesiąc. Najwięcej, bo 7,40 zł zyskają w miesiącu osoby ogrzewające dom. Nowa taryfa ma obowiązywać od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.

Gaz/ Pixabay

Co sądzicie o obniżce cen gazu, jaka już niebawem wejdzie w życie?

To też może cię zainteresować: Rząd ogłosił wczoraj narodową kwarantannę. Czy to konieczny krok? Głos na ten temat zabrał profesor Włodzimierz Gut

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy najstarsi Polacy mogą się spodziewać nowego programu wsparcia? To już potwierdzone! Będzie zupełnie nowa pomoc dla seniorów. Mowa o 40 mln złotych

O tym się mówi: Wielka tajemnica Jarosława Kaczyńskiego wyszła na jaw! Czy prezes PiS jest na bakier z nowoczesnymi technologiami? Wydało się, jaki ma telefon